Euro 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina C, 1. kolo, 19.01.2010, 18:30 h, Innsbruck, Olympiahalle, gledatelja: 6800

Antonija Pavlić • utorak, 19.01.2010.

Dvobojem Njemačke i Poljske otvorena je veoma ujednačena skupina C Europskog prvenstva u Austriji, koja se igra u Innsbrucku. U utakmici dva ozbiljna aspiranta na medalju slavila je Poljska, koja je bila bolji takmac tokom cijelog susreta. Njemačka je na vratima imala raspoloženog Johannesa Bittera, no u napadu se ipak osjetio izostanak najboljeg strijelaca i prilična neefikasnost u izglednim situacijama.

Innsbruck, Olympiahalle

U prvoj utakmici skupine C Europskog rukometnog prvenstva u Innsbrucku Poljaci su s rezultatom 27:25 po prvi puta na europskim smotrama pobijedili Njemačku. Rukometaši Bogdana Wente bili su dominantni tokom cijele utakmice i čitavih su 60 minuta Nijemcima dopustili tek nekoliko izjednačenja.

Vezane vijesti

Odmah na startu Poljaci su, predvođeni Karolom Bieleckijem i Bartlomiejom Jaszkom poveli i tokom čitavih 30 minuta održavali prednost, niti u jednom trenutku ne dopustivši Njemačkoj da postigne nešto više od izjednačenja. Na vratima obje momčadi posebno su se iskazali vratari - Johannes Bitter u osam je navrata spašavao Njemačku većeg zaostatka, a na visini zadatka na drugoj strani bio je i Slawomir Szmal, koji je čak prikupio obranu više.

Rukometaši Heinera Branda uglavnom su pokušavali prijetiti s vanjskih pozicija, agilan je u tome bio Lars Kaufman, no prezentirali su prilično veliku neefikasnost i prebrze reakcije; često su akcije završavali nepripremljeno, ishitrenim šutom. Pri samom kraju poluvremena to je rezultiralo i povećanjem poljskog vodstva, s tri nizana pogotka izabranici Bogdana Wente na odmor su otišli s četiri zgoditka prednosti.

Već u prvom napadu u drugom dijelu igre Tomas Tluczynski poljsko je vodstvo povisio na pet razlike, a Karol Bielecki u 38. minuti prvi puta svoju momčad doveo i do +7. Na krilima obrana Johannesa Bittera (na koncu sa 17 obrana) Elf je u 46. minuti konačno smanjio poljsku prednost na samo četiri zgoditka, a do 56. minute ta se prednost istopila i do +2. Posljednje minute protekle su u igri gol-na-gol, te je stoga konačan rezultat i glasio 27:25.

Pobjedničku momčad u polju su predstavljali Karol Bielecki sa 6 pogodaka, te Bartosz Jurecki i Bartlomiej Jaszka s 4, a vratar Szmal prikupio je 14 obrana, odnosno 37 %. Njemačku je predvodio Lars Kaufmann (7), a sa 6 golova slijedio ga je Torsten Jansen.

• ALGHAZANTH19.01.2010. u 22:49
    Zaslužena pobjeda Poljske ali i prije utakmice se znalo da su trenutno bolja momčad.