Zimski sportovi

Kranjec doletio na vrh

Martina Oštrić • subota, 09.01.2010.

Prvo letačko natjecanje sezone donijelo je i novo ime na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja. Do prve pobjede sezone doskakao je Slovenac Robert Kranjec ispred Simona Ammanna i Martina Kocha. Gregor Schlierenzauer osvoji je tek peto mjesto...

Sve do početka letačkih natjecanja u Svjetskom kupu Robert Kranjec skrivao je svoj potencijal i mogućnosti. U Kulmu je konačno eksplodirao i, nakon Kuusama, skokovima od 195 i 200 metara došao do druge pobjede u karijeri. Drugo mjesto osvojio je Simon Ammann, skokovima identičnim Kranjecovim, no nešto lošijim stilom koji mu je u konačnici odnio pobjedu. Martin Koch, vlasnik najdužeg skoka dana od 201,5 metar, osvojio je tek treće mjesto.

Letovi obično na površinu izbace nova imena, za razliku od skokova, pa se među prvih deset našlo i imena koje na tim pozicijama ne uobičavamo vidjeti. Tako je pobjednik kvalifikacija Antonin Hajek osvojio četvrto mjesto ispred pobjednika Novogodišnje turneje Andreasa Koflera i Adama Malysza. Wolfgang Loitzl kojemu inače letaonice ne leže, na domaćem je terenu osvojio osmo mjesto, jedno bolje od Jannea Ahonena.

Vrijedi spomenuti i Norvežane koji danas nisu briljirali. Premda slove kao tradicionalno dobri letači, momcima Mike Kojonkoskog danas se stvari nisu "poklopile". Najbolji predstavnik im je Johan Remen Evensen na desetom mjestu, a slijedi ga Bjoern Einar Romoeren na 11., te Tom Hilde na 20.

Drugo natjecanje u Kulmu na rasporedu je u nedjelju.

• Obrisan korisnik09.01.2010. u 21:37
    danas fenomenalan skijaški dan za Deželu. Dve pobjede, ove sezone več 6 komada. Idemo sutra još po dva komada!