1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 07.11.2009, 20:30 h, SRC Sesvete, gledatelja: 300

Gosti na krilima Pavličića

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 07.11.2009.

Čudo se nije dogodilo. Cibalia je došla u Kranjčevićevu i rutinski na krilima sjajnog Tomislava Pavličića došla do novih bodova protiv Croatije koja je bila potpuno bezopasna po gol gostiju, a s obranom kakvu igraju igrači Nenada Gračana - nisu imali šanse...

Marko Puškarić
46'
8
Mario Čižmek
58'
26
Josip Juraj Tominac
74'
Ivan Baraban
75'
21
Tomislav Jurić
85'
17
Vlatko Šimunac
89'
Stanko Mršić

Ništa od iznenađenja u Kranjčevićevoj gdje je Croatia Sesvete ugostila vinkovačku Cibaliju i gostima otvorila put do pobjede koji su ovi iskoristili. Cibalia igra nogomet koji nikako ne odgovara i dobrim momčadima, a kamoli ovoj Sesveta.

Naime, momčad Stanka Mršića se čvrsto postavi u obrani i prijeti iz vrlo neugodnih kontri koje su ove sezone srušile mnoge momčadi pa tako i Sesvete. Ako još k tome dodamo rano vodstvo gostiju - bilo je jasno kako će Croatia upisati deveti ovosezonski poraz.

50-tak navijača gostiju veselilo se već u 10. minuti kada je Tomislav Pavličić iskoristio lošu reakciju domaće obrane i poslao loptu u mrežu. Osam minuta kasnije - utakmica je bila riješena. Bila je to klasična kontra Vinkovčana u kojoj su Pavličić, Kresinger i Prgomet namjestili pogodak Husiću kojem nije bilo teško zabiti s desetak metara.

Iako je u tijeku bila 18. minuta, bio je zapravo kraj utakmice. Domaćini su bili nemoćni pa je vratar Antolović prvih 45 minuta morao trčkarati oko svojih vrata kako bi se zagrijao, a Milardović je povukao nekoliko kontri, no nedostajala je zavšnica.

Ista igra nastavila se i u nastavku, a iako su domaćini više imali loptu zapravo je samo bilo pitanje koliko će golova zabiti Cibalia. Domaći napadi bili su potpuno jalovi, uostalom kao i oni većine ekipe u našoj ligi protiv Cibalije koja je primila samo šest golova u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Novi pogodak 300-tinjak promrzlih gledatelja vidjelo je u 75. minuti. Naravno, bila je to još jedna kontra gostiju, ponovno je Pavličić napravio veliki dio, a Kresingeru je ostao onaj najslađi - poslati loptu pored nemoćnog Radoša. Do kraja utakmice gosti su mogli zabiti još nekoliko golova jer je Pavličić prolazio obranu domaćih kako je htio, no igrač utakmice par puta je sam promašio, a precizni mu nisu bili niti suigrači.

Očekivana, zrela, lagana, uvjerljiva i neupitna pobjeda Cibalije koja će ih zadržati u samom vrhu naše lige dok je pred Croatijom svoje prilike tražiti protiv protivnika koji su u njihovom rangu; Cibalia to nikako nije.