1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 07.11.2009, 20:30 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 3500
Suci: Svilokos (Sisak), Matić (Zagreb), Jureša (Zagreb)

Atraktivna podjela bodova

Ivana Strahija, Mateja Gošćiej • subota, 07.11.2009.

U najavi susreta domaći trener Srećko Bogdan kazao je kako se nada barem bodu protiv Hajduka. Učinilo nam se to tada preskromno, no ispalo je da strateg Međimurja dobro zna što priča.

Adnan Aganović
56'
21
Mirko Plantić
60'
25
Igor Lozo
80'
Edoardo Reja

Utakmica Međimurja i Hajduka jest gledateljima pružila ono što se očekivalo, atraktivne akcije, mnogo trke i borbu za svaku loptu. Teški vlažni teren ubrzao je loptu, što je doprinijelo povišenom tempu susreta, u kojem nije bilo ni jedne dosadne minute.

Utakmica započinje slobodnim udarcem Cernata, nastavlja se slobodnjakom Lime, a vrlo brzo se trese i mreža. Loptu je nakon međimurskog pokušaja ispucao vratar Subašić, a dočepao je se Andrić.

On odlično pronalazi Ibričića, ovaj vuče loptu po lijevoj strani i mami međimurskog vratara Banovića na izlazak sa svog radnog mjesta. Ibričić tako lakše pronalazi mjesta da zatrese mrežu za 0:1 Hajduka.

Gol je, kako smo i naučili od Međimurja, dao domaćoj ekipi polet, pa skoro do kraja poluvremena gledamo dominaciju momaka u crveno-crnom. Fantastičnu je priliku imao Eliomar, sam oči u oči s vratarom Subašićem, a još je bolja bila ona Golubovića, kojem ni prazan gol nije bio dovoljan da zabije.

Tada nešto aktivniji postaju Splićani. Odličnu priliku, nakon peripetija u međimurskom kaznenom prostoru, propustio je u 36. minuti Strinić, a kazna je uslijedila odmah. Lima je pucao ka splitskom golu, lopta pogađa stativu i odbija se, i to ravno na nogu Golubovića, kojem nije teško pospremiti je u gol za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena obostrano aktivna igra, koja međutim nije rezultirala ni jednim dodatnim golom. U drugom dijelu nešto opreznije igraju Splićani, čekaju pogreške domaćih koji ganjaju gol za vodstvo i tri boda.

Mogao je Međimurcima u 54. minuti pomoći i sudac Svilokos, kad je Georgijevskog u kaznenom prostoru Hajduka srušio Buljat, ali glavni arbitar ne smatra to prekršajem za bijelu točku.

Igra se opet ubrzava, a veće prilike ipak imaju domaći nogometaši. Vrijedi spomenuti felš Melnjaka koji trese vratnicu Hajduka, ali i nevjerojatnu nespretnost Žuljevića, koji u 76. minuti uspješno vara Oremuša, ali i sam sebe poslavši, ka splitskom golu slabu i nepreciznu loptu.

Do kraja susreta i dalje pretežna dominacija momaka Srećka Bogdana, ali uzalud im trud kad im u Čakovcu ostaje samo bod. Nakon susreta, u kojem gledatelji mogu biti zadovoljni viđenim, ipak je veći žal domaćih, koji su imali velike prilike za pun plijen.