Šibenčanima nova pobjeda

Ivana Jurica • subota, 07.11.2009.

Nakon pobjede u Dardi Šibenčani su na svom Baldekinu ostvarili prvu ovosezonsku domaću pobjedu. Sa 100:89 pobijedili su Dubrovnik koji je poslije četiri odigrana kola i dalje bez pobjede. U utakmici u kojoj su obrane bile slabiji dio momčadi, pobjednik je odlučen u trećoj četvrtini. Do pobjede Šibenčane je vodio trojac Filipović – Petković – Bilan.

Domaćini odlično otvaraju utakmicu. Filipović tricom donosi vodstvo od 8:2, a vrlo brzo na semaforu svijetli i 16:2. Nekoliko laganih koševa iz kontri, te dobra obrana Šibenčanima je odmah na startu donijela lijepu prednost. Ali već od prve pauze prednost se istopila. Karač i Ščepanović smanjili su na samo minus jedan (18:17) u devetoj minuti. Ali trica Maleša i četiri koša Mira Bilana Amanovićevoj momčadi donose pet koševa prednosti na kraju prve četvrtine (27:22).

Gosti drugu četvrtinu otvaraju serijom od 6:0 i dolaze do novog vodstva (28:27). Tri trice za redom (Karač, Hajdić, Oštrić) Dubrovčanima u 14. minuti donosi i plus osam (31:39). Šibenik se vraća na minusa dva, minus jedan, ali sa četiri koša na kraju četvrtine Mislav Perić Kunceovoj je momčadi donio i minimalnu prednost na kraju prvog poluvremena (47:46).

Dvije trice Luke Petkovića na startu drugog poluvremena prednost su ponovno vratili na stanu Šibenčana (54:49). Razigrao se u tom periodu Frano Karač koji je svoju momčad držao u minimalnom zaostatku, a obrane su i dalje bile lošiji dijelovi momčadi. Tricom Hajdića Dubrovčani su stigli do minus jedan (66:65), ali u idućem napadu Šibenik postiže pet koševa i ponovno odlazi na nešto veću prednost. Rahimić i Filipović pogodili su za 77:69 uoči posljednjih deset minuta utakmice.

Novom tricom Hajdića gosti su početkom smanjili na minus pet, ali na isti je način odgovorio i Petar Maleš. Sredinom posljednje četvrtine domaćini su imali i plus deset (92:82) i stečenu prednost do kraja nisu ispuštali.

U redovima Šibenika najefikasniji su sa po 21 košem bili Luka Petković, Miro Bilan i Mario Filipović. Kod Dubrovčana tek jedan koš manje postigao je Frano Karač.