1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 16.10.2009, 19:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1.000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunovič (Osijek), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Mario Lešković • petak, 16.10.2009.

Napokon. Nakon šest uzastopnih poraza, pobjeda Intera. I ne, nije bilo lagano. Kao i cijele sezone, Inter igra utakmice koje nisu za srčane bolesnike. Prošlo kolo su dvaput vodili u Osijeku koji se brzo vraćao u susret i preokrenuo rezultat u svoju korist. Ovoga puta Inter okreće negativni rezultat i dolazi do pobjede. Teško, ali slatko.

Ivan Čović
46'
11
Tomislav Bosec
67'
19
Luka Kujundžija
86'

Antonio Mršić
43'
14
Ivan Ćurjurić
56'
11
Semiran Cela
81'
Dalibor Zebić

Bilo je vidljivo odmah od prve minute koliko igrači Intera žele ovu pobjedu. Bili su rastrčani, željni igre i bodova nakon reprezentativne stanke. Prvu prigodu već u trećoj minuti imao je Gulić, ali pucao je preko grede.

Uz još neke udarce iz daljine koji nisu opasnije ugrozili vratara Zadra Ježinu, sa svakom se novom minutom očekivalo vodstvo Intera, ali tada šok na zaprešićkom stadionu. Nakon udarca iz kuta i gužve u kaznenom prostoru, loptu na oko 18 metara izbijaju Interovi braniči gdje, na njihovu nesreću, do nje prvi dolazi Mitrović i odapinje prema Brašniću.

Iako nije izgledalo da bi domaći vratar s tom loptom trebao imati neke veće probleme, ona se ipak izmigoljila i prešla gol-liniju za vodstvo Zadra. Uz pohvale Mitroviću za odličan udarac, glavni krivac za pogodak je Brašnić koji je mogao i morao obraniti taj udarac.

Ipak, to nije demotiviralo Interove igrače, nego su nastavili igrati još odlučniji da dođu do barem izjednačenja. To su i uspjeli u 27. minuti kada nakon udarca iz kuta i još jedne gužve u kaznenom prostoru, ali ovaj put na drugoj strani, loptu prima Miroslav Šarić i bombom probija Ježinu koji je bio nemoćan u pokušaju zaustavljanja ili skretanja te lopte.

Tu još ne prestaju uzbuđenja u prvom poluvremenu, nego već u 30. minuti Zadar dolazi do novog vodstva, kada Terkeš odlično ulazi u prazan prostor i prima loptu te rutinirano pogađa pored Brašnića. Bio je to pogodak Terkeša nakon dugo vremena pa ne čudi njegovo veselje nakon pogotka.

Zadrovi nogometaši ne zadovoljavaju se minimalnim vodstvom, već ga i povećavaju u 39. minuti, kada nakon udarca Jozinovića sa 20-ak metara Brašnić ne uspijeva ukrotiti loptu, situaciju prati Šaranović i bez problema gura loptu u praznu mrežu.

Još je do poluvremena Inter uspio smanjiti vodstvo kada s lijeve strane prolazi Dodo, odigrava paralelnu loptu za Miroslava Šarića, koji je postigao svoj drugi pogodak i ostavio svoju momčad u nadi da može minimalno do boda.

U nastavak Inter ulazi s novom vratarem Čovićem jer je bilo vidljivo da Brašnić nije imao svoj dan. Drugo poluvrijeme nije počelo kao i prvo, te su sva uzbuđenja u nastavku viđena u posljednjih desetak minuta.

Trener Intera Perković tada sve karte baca u napad, a to mu se isplatilo kada Dodo u 83. minuti izjednačava rezultat nakon gužve u kaznenom prostoru. Vratar Ježina svim silama se trudio obraniti nekoliko uzastopnih udaraca u toj akciji, ali je ipak primio pogodak.

Budi se i zaprešićka publika, te nakon izjednačenja traži pobjedu. Na pobjednički pogodak morali su čekati do 90. minute, kada igrač utakmice Miroslav Šarić prima loptu od Gulića i pogađa suprotni Ježinin kut za prvo vodstvo Intera na utakmici, a pokazalo se i zlata vrijednim.

Napokon je Inter imao više od jednog raspoloženog igrača, bilo bi nepravedno bilo kojeg igrača izdvojiti jer su ginuli jedan za drugoga i rezultat ih je nagradio. Zadar može žaliti, iako su na gostovanju postigli pogodak, što im nije uspjelo na prethodna tri, ali nisu znali zadržati teško stečeno vodstvo. Inter je prekinuo niz od šest uzastopnih poraza, a Zadar svoj niz na gostovanjima produžio na četiri uzastopna.