1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 12.09.2009, 20:30 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.000
Suci: Marin Mlinar, Janošević, Jureša (svi Zagreb)

Antonija Pavlić • subota, 12.09.2009.

Slaven Belupo zasluženo je u 7. kolu Prve HNL protiv Međimurja upisao maksimalan broj bodova i pokazao kako ipak nije zaboravio igrati nogomet. Na krilima sjajnog Mateasa Delića Farmaceuti su se dignuli nakon pogodaka koje su primili u jeku vlastite dominacije, te napokon razveselili brojnu koprivničku publiku...

Ante Režić
76'

Mario Ćutuk

Reprezentativna stanka donijela je igračima Slaven Belupa više toga dobroga no što se mogu pohvaliti igrači Međimurja. Igra Koprivničana konačno je imala glavu i rep, a momčadi Zlatka Dalića mora se priznati i sjajno vraćanje nakon izgubljene prednosti u jeku gotovo potpune dominacije.

Prvu opasniju situaciju vidjeli smo u 7. minuti. Nikola Šafarić izveo je slobodan udarac koji je na 25 metara izborio Aljoša Vojnović, te na drugoj vratnici lijepo uočio nadolazećeg Alena Marasa. Vratar gostiju Banović odletio je u prazno, no lijevi bočni Belupa nije uspio glavom pogoditi okvir gola.

Malu terensku dominaciju domaće ekipe okrunio je zato u 15. minuti potpuno zasluženo Elvis Kokalović, nakon što je Banović obranio "bombu" Nikole Šafarića s 30-ak metara, a Kaja Rogulj fantastično pratio akciju i na praktički samoj gol-liniji uposlio zaboravljenog stopera Koprivničana.

U 25. minuti rastrčani Šafarić propustio je još jednu odličnu priliku. Aljoša Vojnović prošao je po desnoj strani i sjajnom ga loptom uposlio na rubu šesnaesterca, no omaleni Slavenov veznjak gađao je malo pored vratnice.

Dvije minute kasnije izjednačili su gotovo iz ničega Međimurci. Još je jednom Slavenova obrana na sjajan način prezentirala neodgovornost i pokazala kako zna "zaspati", kada je na pet metara ostavila usamljenog Bojana Golubovića, a ovaj nije propustio glavom plasirati loptu u gornji lijevi Rodićev kut.

Nakon gotovo desetominutog zatišja koje je uslijedilo ponovno su u zadnjih pet minuta stisnuli domaći nogometaši i pokušali na odmor ipak otići s vodstvom. Pucali su tako Jurić, Šafarić, Delić i Vojnović, no sve se to uglavnom svodilo samo na "treniranje" domaćeg vratara.

Pritisak iz prvog poluvremena prenijeli su igrači Slavena i u drugi dio susreta. Dobre prilike propustili su tako u početnim minutama Maras i Vojnović, dok se Međimurje s druge strane orijentiralo uglavnom na kontranapade i "bljeskove" asistenta pri prvom pogotku Cicera Lime Perrire.

Ipak, sve dobro što su napravili u igračkom i rezultatskom smislu ponovno su u jeku svojih napada uništili obranom. Nikola Šafarić pokušao je glavom dodati jednu duboku loptu Međimuraca Silviju Rodiću, no vratar Farmaceuta nije na vrijeme krenuo i jedino što mu je preostalo bilo je srušiti Eliomara dos Santosa koji mu je "ukrao" loptu i pritom zaraditi još i javnu opomenu. Najstrožu kaznu realizirao je Ivica Žuljević.

Vratnicu je nedugo nakon zgoditka pogodio Aljoša Vojnović, a isti se igrač našao na pravom mjestu i u 70. minuti, pogodivši Banovićevu mrežu za poravnanje rezultata. Odličnu su kombinirali Delić i Tepurić; novi kapetan domaćih ušao je s lijeve strane u sredinu i odigrao dupli pas s mladim Bjelovarčaninom, a nakon njegovog silovitog udarca odbijenu loptu u mrežu je pospremio negdašnji igrač Osijeka i Croatije Sesvete.

Nedugo potom Andre Batista Silva srušio je u kaznenom prostoru Marija Jurića, a najbolji pojedinac domaćih na terenu Mateas Delić sigurno je realizirao kazneni udarac i svoju momčad napokon doveo u zasluženu rezultatsku prednost.

Do kraja susreta nismo vidjeli previše igre i dobrih prigoda; ostat će upisana tek neshvatljiva odluka arbitra utakmice Marina Mlinara, koji je napravio kardinalnu pogrešku kada je poništio regularni pogodak glavom Marija Jurića i dosudio prekršaj na gostujućem golmanu. Kontakt Jurića i Banovića morao je biti okarakteriziran jedino kaznenim udarcem i sankcioniran kartonom, ali pogodak bi i u suprotnom morao biti priznat budući da je Jurić glavom pogodio mrežu Čakovčana prije kontakta.