1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 11.09.2009, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Vučkov (Rijeka), Volf (Rijeka), Žudetić (Pula)

Mihaela Bradovski • petak, 11.09.2009.

Nogometašima Zagreba u susretu s Cibalijom smiješila se prva pobjeda, imali su Pjesnici barem bod do 85. minute kada je jednu od rijetkih pogrešaka u obrani Baraban kaznio pogotkom. Sedmi poraz sezone ozbiljno će uzdrmati Zagrebaše, posebno zbog toga što su u ovom dvoboju ostavili srce na terenu...

Marko Grgić
77'
14
Matija Špičić
83'

Krešimir Prgomet
44'
21
Tomislav Jurić
80'
13
Marijan Matić
90'
Stanko Mršić

Teška situacija u kojoj se nalazi momčad Zagreba na tribine Kranjčevićeve privukla je tek 500-tinjak gledatelja. Pjesnici su od prve minute krenuli u napad, u prvih 15 minuta tek je obrana domaćih stajala na vlastitoj polovici. Da sreća neće Zagrebaše u devetoj je minuti do znanja dala vratnica, koju je iskosa s lijeve strane pogodio Pejić. U nastavku akcije glavom je neprecizan Šovšić.

Igrači Luke Pavlovića dominirali su do samog kraja prvoga dijela, zaradili niz kornera, ali lopta nije htjela u mrežu. U 20. minuti još je jednom iz slične situacije pokušao Pejić, a šest minuta kasnije iz daljine je udarac oprobao i Kartelo. U toj je minuti gostujuća momčad prvi i jedini put ozbiljnije zaprijetila Škoriću, no udarac Milardovića završio je u njegovim rukama.

Opasno je po vratara Antolovića bilo i u 35. minuti no Krstanović glavom ne reagira najbolje nakon slobodnog udarca Vugrinca. Vinkovčani su rijetko izlazili na polovicu "bijelih", a discipliniranom obranom stigli su do "nule" na odmoru. Ipak, u nastavak su krenuli oslabljeni za Kresingera koji je zbog ozljede teren morao napustiti u 44. minuti.

S pritiskom i kornerima nastavili su Pjesnici i u nastavku. Jedan takav glavom je u 50. minuti mogao realizirati Kartelo, no lopta je otišla malo uz okvir gola. Osam minuta kasnije u rukama Antolovića završio je udarac Pejića s 25 metara. Samo dvije minuta kasnije odlična prilika za Cibaliju, nepreciznog Prgometa zbog dosuđenog zaleđa nije uspio ispraviti Baraban.

Najbolju svoju priliku gosti su propustili u 73. minuti kada je iz čiste situacije umjesto u mrežu Baraban loptu poslao iznad vrata. Posljednjih deset minuta dvoboja otvorila je stopostotna prilika "bijelih". Antolović je krivo procijenio, loptu u sredinu ubacio Šovšić, a na drugoj strani toliko očekivani pogodak propušta postići Abdurahimi.

Ništa više sreće nije imao niti Grgić u 84. minuti, gostujući čuvar mreže rukom čisti njegovu priliku glavom. S druge su strane koncentriraniji bili napadači Cibalije te je pogrešku Pejića nemilosrdno kaznio Baraban. Iako su tokom cijelog susreta bili daleko bolja momčad Pjesnici su se ove sezone gadno zamjerili sreći, na Poljud će bez bodova, dok gosti itekako mogu biti zadovoljni trobodom nakon oprezne i povučene igre.