1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 08.08.2009, 20:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 1300
Suci: Gabrilo (Split), Tomić (Zagreb), Pejić (Podstrana)

Ivana Strahija • subota, 08.08.2009.

Nogometaši Međimurja konačno su upisali pun plijen, nešto što se od njih očekivalo u prvom kolu protiv Karlovčana. Utakmica puna uzbuđenja, akcija i preokreta, svi koji su došli na stadion Mladosti svakako su dobili zanimljivih 90 minuta.

Adnan Aganović
24'
5
Jesus Amauri
24'
9
Marijan Vuka
51'
Ševko Okić
80'
Elvis Scoria

Kreće se odlično, Međimurci koriste sparinu koja je omamila Istrane, ali i propusnost gostujućih obrambenih redova posebno po desnoj strani, te par puta "opipavaju puls" gostujućem vrataru Lisjaku. A onda u devetoj minuti lopta stvarno i završava u mreži, nakon još jedne dobre suradnje "brazilske veze", Eliomar servira za Limu, na semaforu stoji 1:0.

Utakmica je krenula sasvim drugim tokom kad su se Istrani malo aklimatizirali, a domaći trener Ćutuk iz igre je morao izvaditi svoja dva prvotimca, Limu i Andrea zbog ozljeda, pa je ujedno oslabljen i napad i obrana.

Znala je to iskoristiti Istra, koja svako malo ispada pred domaćeg vratara Banovića. 1:0 pokazalo se nedostatnim pet minuta pred kraj prvog dijela, posebno s tako šupljikavom obranom kakva je međimurska, koja nije reagirala kako je trebalo na dodavanje Župana i Pauletića, pa je lopta završila kod Roce, a on je znao kamo s njome.

S 1:1 bi još otišli u svlačionicu bez depresije, no s 1:2 nisu mogli Međimurci na odmor drukčije no smrknuti. Tim više što je za taj pogodak Istrana u 45. minuti zaslužan iskusni međimurski vratar Banović, koji je lijepo prilikom ispucavanja nabacio loptu Šehiću. Nisu se proslavili ni Bubalo ni Jesus, koji su propustili Šehića prema golu.

Sasvim drukčije izgledalo je Međimurje u drugom dijelu. Mrežu je umalo razvalio kapetan Darmopil svega par minuta nakon početka poluvremena, kao najava onoga što slijedi.

U igru je zatim ušao Vuka, nakon dvotjedne stanke zbog ozljede, a svojim je golom u 63. minuti dokazao da treba računati na njega. Uz asistenciju Kovača Vuka je pogodio u nebranjeni dio mreže, za ponovno vodstvo Međimurja 3:2.

Konačnih 4:2 postavila je Istra. Nevjerojatno nespretan bio je Kacić, koji ubačaj Eliomara s lijeve strane šalje ravno u svoju mrežu. Do kraja utakmice preostalo je dvadesetak minuta, u kojima su Međimurci u prvi mah i dalje držali pritisak na Istrinu mrežu, no kad su vidjeli da su se gosti predali u potpunosti, i oni su usporili tempo.