1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2009, 20:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 700
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Vlatko Lončar (Osijek), Davor Batinić (Osijek)

Mihaela Bradovski • petak, 31.07.2009.

Prvi susret drugog kola Prve HNL donio je prilično iznenađenje. Zaprešićki Inter iznenadio je u Kranjčevićevoj momčad Zagreba i zasluženo slavio s visokih 3:0 uz dva pogotka Jonjića i jedan mladog Boseca. Dobar dio drugog poluvremena domaćin je igrao bez isključenog Ivankovića što je Zaprešićanima dodatno olakšalo posao...

Besart Abdurahimi
61'
17
Igor Jugović
77'

Mario Grgurović
69'
7
Mladen Stipković
82'
2
Tomislav Ceraj
84'
Borimir Perković

Nakon poraza u Koprivnici Zagreb je tražio isključivo pobjedu na svom travnjaku protiv Intera. Zaprešićani su u prvom kolu na domaćem terenu remizirali s Varteksom, pokazali visoku razinu igre, ali su u Kranjčevićevu došli kao autsajderi.

Kako se i očekivalo, domaćin je pritisnuo od samog početka. Već nakon dvije minute igre Matej Delač u dva navrata sjajno brani pokušaje Piškora i Krstanovića da bi treći Krstanovićev pokušaj bio neprecizan i na semaforu je ostalo 0:0.

Odmah nakon tog početnog pritiska Zagreba, Inter je stigao do vodstva. Dodo je prvo u šestoj minuti bio blizu pogotka, no nije zahvatio loptu da bi već u sljedećoj Jonjić proigrao Boseca na rubu 16 metara, a ovaj iz prve opalio u suprotni kut Škorićevog gola te doveo Inter u vodstvo.

Zagrebaši nastavljaju igrati strpljivo, ali ne i posebno konkretno. U 19. minuti priliku je imao Pejić, no njegov pokušaj iz slobodnjaka lak je posao za Delača. Do najbolje prilike u prvom djelu Zagreb je stigao pet minuta kasnije kada na ubačenu loptu u 16 metara Špičić na drugoj vratnici ne reagira najbolje.

"Bijeli" su imali više loptu u nogama, imali su terensku inicijativu, ali Inter je bio brži i opasniji. Nova prijetnja Škoriću uslijedila je u 29. minuti kada Cavrić odlično ubacuje, ali na drugu vratnicu trojica Interovaca malo kasne i sjajna prilika odlazi u nepovrat.

Još jednom su "žuti" prijetili iz slobodnog udarca i to u 41. minuti kada raspoloženi Jonjić jakim udarcem s 25 metara gađa gredu.

Na samom startu drugog poluvremena pokušao je Krstanović, a nakon njegovog neuspješnog pokušaja, Zagreb polako gubi konce igre. U 49. minuti u šesnaestercu domaćina sumnjiva situacija i mogući jedanaesterac za goste, a već u 54. utakmica dobiva rasplet. Ivanković ruši Dodu, zarađuje drugi žuti karton i Pjesnici ostaju s igračem manje.

Međutim, na terenu se ta brojčana prednost isprva nije osjetila, što dovoljno govori o konkretnim opasnostima po gol Delača do tada. Tako u 57. minuti Zagreb ima najbolju priliku na susretu, Jurendić je dao u 16 metara loptu za Piškora koji slabo puca, a vratar gostiju lako brani. Pet minuta kasnije Šovšić pronalazi Krstanovića, no Delač je ponovno siguran.

U zadnjih 20 minuta sve je riješeno. U 69. minuti Dodo je pucao preko gola iz daljine, pokušao je na drugoj strani minutu kasnije Jurendić, a u 72. minuti Inter radi veliki korak prema tri boda. Tomislav i Miroslav Šarić kombinirali su pred vratima domaćih, Miroslav je dao loptu na drugu vratnicu do Jonjića kojemu nije bilo teško pogoditi mrežu.

Drugi pogodak praktički je riješio pitanje pobjednika, domaćin je sporadično pokušavao da bi u 89. minuti primio još jedan pogodak. U svom šesnaestercu Pejić nesmotreno ruši Dodu, a Jonjić s 11 metara pogađa mrežu za konačnih 3:0.

Nakon susreta puno više razloga za zadovoljstvo u taboru Intera. U prvenstvo su ušli vrlo dobro i nakon dva kola imaju četiri boda na kontu. Zagreb pak ostaje na nuli bez ijednog postignutog pogotka što još više treba zabrinjavati.