Branimir Korać • ponedjeljak, 30.03.2009.

U devet noćas odigranih NBA susreta domaćini su upisali svih devet pobjeda. Među poraženima bili su Los Angeles Lakersi koji su izgubili u Atlanti te Phoenix Sunsi koji nisu prošli Sacramento...

Cavsi su u ranom terminu ugostili Dallas Maverickse i ubilježili pobjedu 102:74. Mavsi nisu nakon prvog poluvremena koje je bilo potpuno izjednačeno i završeno njihovim vodstvom, mogli niti sanjati kako će upisati ovako visok poraz. U trećoj četvrtini probudio se LeBron James i povukao svoju momčad do visoke prednosti dobivši tu dionicu s 30:11. U nastavku susreta tek su održavali prednost. Nakon skromnog prvog poluvremena koje je završio sa šest poena, LeBron je do kraja susreta stigao do 24 poena i 12 asistencija dok je Mo Williams dodao 22 poena i pet asistencija. Kod poraženih Dirk Nowitzki ubacio je 20 poena uz sedam skokova, a po deset poena dodali su Jason Terry i Erick Dampier.

Toronto je protiv Chicaga imao kontrolu utakmice u svojim rukama, vodio i gotovo 20 poena razlike, ali odigrao lošu posljednju četvrtinu i dozvolio gostima povratak. Bullsi su im u tih 12 minuta ubacili čak 42 poena, a košem Bena Gordona sa zvukom sirene, stigli su do produžetka. Međutim, tamo su bolji bili Raptorsi koji odnose na kraju pobjedu 134:129. Chris Bosh upisao je 31 poen uz 15 skokova, 28 poena i šest skokova dodao je Andrea Bargnani, a 22 poena i 19 asistencija Jose Calderon. Roko Ukić za 13 minuta ubacio je šest poena (3/8) uz četiri asistencije i dva skoka. Kod Bullsa Ben Gordon ubacio je 37 poena, a 23 poena i devet asistencija dodao je Derrick Rose.

Philips Arena u Atlanti pokazala se još jednom teško osvojivom tvrđavom. Noćas su tamo pali Los Angeles Lakersi koji su nadigrani 86:76. Glavni posao Hawksi su napravili zaustavljanjem Kobea Bryanta koji nije napravio ništa posebno, a susret je završio sa 17 poena te uz Pau Gasola (21 poen i 11 skokova) bio jedini dvoznamenkasti kod Lakersa. U domaćem sastavu 21 poen ubacio je Mike Bibby, 14 poena Flip Murray, a 11 poena uz 13 skokova Zaza Pachulia. Ovom pobjedom Hawksi su osigurali doigravanje.

Iako bez Craiga Smitha i Randyja Foyea, Minnesota je svladala New Jersey Netse i prekinula niz od sedam poraza. Blijedi Netsi mogli bi žaliti za ovim porazom u završnici borbe za doigravanje. "Ovo je nedopustivo. Imamo osjećaj da nam je mjesto u doigravanju, dobijemo priliku za to i onda napravimo ovakvom utakmicom ogroman korak nazad", razočaran je bio Vince Carter koji je susret završio s 36 poena i osam skokova. Kod Wolvesa Mike Miller ubacio je 22 poena uz deset skokova.

Zaustavljeni Bryant i Lakersi

Pistonsi su dočekali povratak Allena Iversona nakon 16 utakmica pauze zbog ozljede i to ulaskom u igru protiv njegovog bivšeg kluba Philadelphije. Iverson je pomogao Pistonsima da dođu do pobjede 101:97 ubacivši osam poena za 21 minutu. Inače Pistonse je vukao Tayshaun Prince s 21 poenom dok je Andre Iguodala s 27 poena bio najbolji kod Sixersa.

New Orleans je uzeo važnu pobjedu na domaćem parketu protiv San Antonio Spursa. U tijesnom susretu Hornetsi su na kraju slavili 90:86 s dvojicom vrlo raspoloženih igrača. Chris Paul bio je prvo ime susreta s 26 poena i devet asistencija dok je David West ubacio 23 poena uz 16 skokova. Kod poraženih Tony Parker je završio s 20 poena, a Tim Duncan s 19 poena i 15 skokova.

Phoenix Sunsi upisali su i treći poraz u nizu, ovaj put posve neočekivani u Sacramentu te ih do doigravanja može odvesti samo čudo. Kingsi su slavili 126:118 i ostavili Sunse osam utakmica do kraja na tri i pol pobjede zaostatka za Dallasom. Jason Thompson s 21 poenom i Spencer Hawes s 20 poena i deset skokova predvodili su Kingse, a Steve Nash s 31 poenom i 14 asistencija te Shaquille O'Neal s 24 poena i devet skokova Sunse.