Branimir Korać • ponedjeljak, 09.03.2009.

Boston Celticsi naletjeli su u svojoj dvorani na tvrd orah. Orlando ih je slomio sjajnim prvim poluvremenom te još jednom pokazao koliko Celticsima nedostaje Garnett. Phoenix Sunsi tonu sve dublje, a treći poraz u nizu od povratka Stevea Nasha upisali su na gostovanju u San Antoniju...

Odličnom igrom u završnici susreta Jazzeri su stigli do 11. pobjede u nizu. Na gostovanju u Torontu pokazali su se prejakim protivnikom za domaćina koji se održavao u utakmici sve do same završnice kada su Jazzeri prebacili u brzinu više i otišli do pobjede. Roko Leni Ukić igrao je tek minutu i 11 sekundi i za to vrijeme nije ostvario nikakav učinak, svo povjerenje Triana na "jedinici" dobili su Calderon i Parker. Jazzere su do pobjede vodili Deron Williams s 25 poena i devet asistencija, Kyle Korver s 20 poena i osam skokova, Mehmet Okur s 19 poena i 11 skokova te Paul Millsap s 18 poena i 11 skokova. Kod Raptorsa 30 poena i deset skokova upisao je Chris Bosh, 20 poena uz osam skokova Andrea Bargnani te deset poena uz 11 asistencija Jose Calderon.

Boston Celticsi na početku drugog poluvremena u svojoj dvorani zaostajali su 22 poena za Orlandom. Međutim, do kraja susreta uspjeli su uhvatiti priključak i Magic je u samom finišu spašavao pobjedu te konačno slavio 86:79. 14 sekundi prije kraja domaćin je stigao na minus tri, ali Dwight Howard imao je mirnu ruku na slobodnim bacanjima i osigurao pobjedu. Howard je ubacio 18 poena uz 15 skokova i pet blokada, 16 poena dodao je Hidayet Turkoglu. Kod domaćina sjajan je bio Ray Allen s 32 poena i devet skokova, 16 poena i osam skokova dodao je Paul Pierce.

Magic slavio u Bostonu

Susret Phoenixa i San Antonija pretvorio se u veliki dvoboj Stevea Nasha i Tonyja Parkera. Uspješniji je na kraju bio Parker koji je odveo Spurse do vrijedne pobjede. Sunsima ovaj poraz znači nastavak lošeg niza i treći uzastopni poraz, a obzirom da im raspored ne ide na ruku, doigravanje bi se moglo dovesti pod znak pitanja. Parker ih je sinoć torpedirao s 30 poena i devet asistencija, 17 poena i 15 skokova dodao je Tim Duncan. Kod poraženih 23 poena i 11 asistencija upisao je Nash dok je 20 poena i šest skokova ubilježio sve bolji Leandro Barbosa.

U borbi za doigravanje New Jersey je u tijesnom susretu svladao New York 106:101. Netsi su iskoristili vrlo loše reakcije Knicksa u zadnjih minutu i pol te uzeli poklonjenu utakmicu. "Bila je teška utakmica, dobro smo se borili, ali i pokazali da još uvijek nismo tako dobri kao momčad. Lopta mora brže ići u pojedinim trenucima i moramo igrati bolje obrambeno", nije baš zadovoljan bio nakon susreta Mike D'Antoni. Nerješiva enigma za Knickse bio je Devin Harris koji im je ubacio 35 poena uz deset asistencija dok je 25 poena i devet skokova dodao Vince Carter. Na drugoj strani odličnu utakmicu igrao je David Lee koji je ostvario učinak od 19 poena, 14 skokova, sedam asistencija i pet ukradenih lopti, a 17 poena i pet asistencija ubilježio je Nate Robinson.

Houston je uspješno odradio posao protiv Memphisa i lako slavio. Konačnih plus deset moglo je biti i uvjerljivije da nije došlo do opuštanja u završnici koje su Grizzliesi kaznili i smanjili zaostatak. Centarska linija Houstona bila je nezadrživa, Yao Ming ubacio je 24 poena uz 17 skokova, a 18 poena uz 14 skokova dodao je Luis Scola. Kod poraženih 21 poen ubacio je Rudy Gay, 18 poena Marc Gasol, a 12 skokova Darrell Arthur.

Philadelphia je upisala neočekivani poraz na gostovanju u Oklahomi. Domaćin je i bez Kevina Duranta i Jeffa Greena iznenadio goste sjajnom završnicom prvog poluvremena. Stečenu prednost bez većih problema održali su do kraja susreta i na kraju slavili 89:74. 20 poena i osam skokova upisao je Nenad Krstić, a 12 poena i 11 skokova Nate Collison. Kod Sixersa po 20 poena ubilježili su Andre Miller i Thaddeus Young.

Još veće iznenađenje priredili su Sacramento Kingsi koji su svladali Denver Nuggetse. Nuggetsima nije pomogla niti odlična igra Carmela Anthonyja koji je ubacio 32 poena uz sedam skokova, 22 poena i osam asistencija dodao je Chauncey Billups, a deset skokova Renaldo Balkman. Kingse su do pobjede vodili Kevin Martin s 26 poena, osam asistencija i sedam skokova, Andres Nocioni s 23 poena i pet skokova te Stephen Hawkes s 20 poena i osam skokova.