Favoriti odradili posao

Goran Markuš • ponedjeljak, 02.02.2009.

Cleveland, Orlando i Boston novim pobjedama potpuno su opravdali ulogu favorita uoči sinoćnjih ogleda sa tri, ipak nešto slabija protivnika redom iz Detroita, Toronta i Minnesote. U četvrtoj, posljednjoj utakmici Sacramento je tek nakon produžetka uspio poraziti sve bolju momčad Oklahome...

Oklahoma već neko vrijeme igra sasvim solidno što nam može potvrditi i omjer od po pet pobjeda i poraza u posljednjih deset susreta, omjer koji već duže vrijeme stagnira. Međutim, igrači Sacramenta, nakon isključivo njihovog subotnjeg sastanka unutar momčadi, sinoć su bili prevelika prepreka gostujućem Thunderu koji je ipak pao tek nakon produžetka.

Kevin Martin (37 poena) na svoj rođendan sjajno otvara susret i Sacramento do poluvremena gradi solidno vodstvo od šest poena. Gosti ipak ne popuštaju i na leđima večeras nevjerojatnog trojca Russell Westbrook (34 poena, 6 skokova, 8 asistencija) - Kevin Durant (33 poena, 5 skokova) - Jeff Green (28 poena, 13 skokova, 5 asistencija) polako, ali sigurno vraćaju se u rezultatski egal.

Iako su dvije sekunde prije kraja domaćini još uvijek imali +3 Green pogađa prvo slobodno bacanje, a nakon promašaja drugog uspijeva dočepati loptu i pogađa za izjednačenje i produžetak. Martinu i Johnu Salmonsu (19 poena, 10 skokova, 8 asistencija) tada se pridružuje i Bobby Jackson koji ubacuje šest od svojih 11 poena u prelomnim trenutcima produžetka za novu, 11. ovosezonsku pobjedu Sacramenta.

Allen Iverson (22 poena) i njegov Detroit doživjeli su veliki pad početkom posljednje četvrtine i tako izgubili sve ono što su gradili uvodnih 36 minuta. Da se Cavsi traže bilo je jasno već od prve četvrtine od kada se zaostatak za gostima iz minute u minutu samo povećavao.

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers

Međutim, u trenutcima kada je njihova najveća zvijezda, LeBron James (33 poena, 8 asistencija) grijala klubu Daniel Gibson (7 poena) i Maurice Williams (22 poena, 7 skokova) rade 15:2 seriju i donose vodstvo Clevelandu. Ipak, na red je stigao i LeBron koji završnih pet minuta dovršava posao svojih kolega i tako donosi 37. pobjedu Cavaliersima.

Vrlo lošu predstavu Toronta Orlando je propisno iskoristio i na leđima nevjerojatnog Dwighta Howarda (29 poena, 14 skokova) upisao 36. pobjedu Magica. Uz Howarda goste je nosio Jameer Nelson (18 poena, 8 skokova, 10 asistencija) kao i adut s klupe, Mickael Pietrus (22 poena, 5 skokova).

Kod Raptorsa uz Josea Calderona (16 poena, 6 asistencija) vrijedi spomenuti tek Joeyja Grahama koji je uz 14 poena skupio i 12 skokova. Naš Roko Leni Ukić uz Calderona i Anthonyja Parkera (4 poena) dobio je svega tri minute tijekom kojih je uz tri poena (1/4 za dva, 1/1 slobodna bacanja) upisao svega jedan skok.

Niti ponovno fantastičan Al Jefferson (34 poena, 11 skokova, 4 blokade) nije uspio zaustaviti nalet Bostona koji je bez većih problema upisao i 11. uzastopnu pobjedu potvrdivši svoje trenutno vodeće mjesto u ligi. Bila je to noć Paula Piercea koji je uz 36 poena upisao i osam skokova te šest asistencija.