Niz nastavljen, pali i Pistonsi

Branimir Korać • subota, 31.01.2009.

Favoriti su noćas u NBA ligi odradili posao onako kako se od njih i očekuje. Autoritativnim nastupom odjurili su do pobjeda, a najteži posao imao je Boston koji je gostovao u Detroitu...

Boston Celticsi uspješno su odradili potencijalno opasno gostovanje u Detroitu. Slavili su 86:78 i tako došli do desete uzastopne pobjede, zanimljivo, prve u posljednjih osam susreta s jednoznamenkastom razlikom. Pistonsi su se dobro držali, sve do same završnice prijetili Bostonu, ali nisu uspjeli doći do pobjede. Kevin Garnett s 22 poena i devet skokova predvodio je Boston, 20 poena i pet asistencija dodao je Paul Pierce, a 12 asistencija Rajon Rondo.

I bez Michaela Redda Milwaukee je u gostima nadigrao Toronto Raptorse i svladao ih 96:85. Bucksima se vratio Andrew Bogut i odmah bio velika pomoć s 13 poena i osam skokova. Raptorsi i dalje nastavljaju s ignoriranjem rezervnog dvojca playmakera Roka Ukića i Willa Solomona, Jose Calderon odradio je 33 minute, a u "živoj utakmici" ostatak vremena dobio je na jedinici Anthony Parker i to još jednom nije ispalo dobro za Raptorse. Ukić je dobio šest minuta i ubacio dva poena (1/3) dok su Raptorse predvodili Chris Bosh s 18 poena i devet skokova (ali i sedam izgubljenih lopti), Jermaine O'Neal sa 16 poena i osam skokova te Jose Calderon s 11 asistencija. Kod Bucksa Charlie Villanueva ubacio je 26 poena uz 13 skokova, a Richard Jefferson 17 poena uz pet skokova i pet asistencija.

Pacersi su tijekom cijelog susreta kontrolirali rezultat protiv Miamija i bez problema su slavili 114:103. Indiana je napokon dočekala dobru večer Mikea Dunleavyja koji se dosta mučio nakon povratka poslije ozljede. No noćas je bio pravi i ubacio je 30 poena uz šest skokova i pet asistencija čime je odigrao svoju najbolju utakmicu sezone i bio prvo ime susreta. Pratio ga je s 19 poena i 12 skokova Troy Murphy. Kod Heata Dwyane Wade ubacio je 24 poena uz sedam skokova, a Michael Beasley dodao je 11 poena i 11 skokova.

Očekivanu pobjedu ostvarila je Philadelphia protiv desetkovanih Wizardsa. Sixersi su u ranoj fazi susreta ostali bez lakše ozlijeđenog Samuela Dalemberta, no to ih nije poremetilo i uspješno su odradili posao. Wizardsi se nastavljaju mučiti s izostancima i nekompletnošću te se u takvoj situaciji protiv potentne Philadelphije ne mogu nositi. Po 20 poena kod pobjednika ubacili su Willie Green i Andre Iguodala, a kod gostiju 25 poena i 15 skokova upisao je Antawn Jamison, a 20 poena i pet asistencija dodao je Caron Butler.

Slično vrijedi i za dvoboj Clevelanda i Clippersa. Iako se Clippersima vratio Marcus Camby, još uvijek su u prevelikim problemima da bi se suprotstavili jednoj od najboljih momčadi lige. Cavsi su s lakoćom slavili 112:95 pregazivši Clipperse u drugom poluvremenu nakon neriješenog rezultata nakon prve 24 minute. LeBron James ubacio je 25 poena uz sedam skokova i šest asistencija, Mo Williams dodao je 23 poena i šest asistencija, Zidrunas Ilgauskas 20 poena i 11 skokova, a Ben Wallace 11 skokova. Kod poraženih Eric Gordon ubacio je 27 poena uz sedam skokova, a Steve Novak 19 poena.

Atlanta Hawksi spustili su Vincea Cartera i Devina Harrisa na ispod 50 posto šuta iz igre i to im je donijelo laganu pobjedu protiv Netsa. Hawksi su s lakoćom slavili sa 105:88 identično kao i Cavsi, dominacijom u drugom poluvremenu. Proradio je Joe Johnson koji je predvodio domaćina s 29 poena i pet asistencija, 23 poena i pet skokova dodao je Flip Murray, 20 poena Mike Bibby, a 16 poena i 11 skokova Marvin Williams. Kod gostiju 20 poena, šest asistencija i pet skokova imao je Devin Harris, a 18 poena i pet asistencija Vince Carter.

Celticsi nastavljaju niz

Lakersi nastavljaju s odličnim igrama. Nakon pobjede u Minneapolisu Phil Jackson mogao je biti posebno zadovoljan napadom obzirom na 132 ubačena poena, ali i Andrewom Bynumom koji napreduje velikim koracima. Upravo on nosi velike zasluge za tu pobjedu, susret je završio s 27 poena i 15 skokova te uz Kobea Bryanta (30 poena, osam skokova i pet asistencija) te Paua Gasola (21 poen, devet skokova) bio najbolji Laker. Kod Wolvesa sjajan je bio Al Jefferson s 34 poena i 13 skokova, a 27 poena i pet asistencija dodao je Randy Foye.

Jazzeri su brzo dovršili posao protiv Oklahome. U ranoj fazi susreta stvorili su visoku prednost i bez problema priveli utakmicu kraju ostvarivši lagodnih plus 20. Kevin Durant ponovno je bio najbolji kod Oklahome s 29 poena i deset skokova, a dobar je bio i Russell Westbrook s 20 poena i osam skokova koji je imao težak posao protiv jednog od najboljih razigravača lige Derona Williamsa. Williams je po običaju predvodio Utah s 24 poena i 12 asistencija, a 20 poena i sedam skokova dodao je Mehmet Okur.

Nakon propuštenih deset utakmica zbog ozljede, vratio se Carmelo Anthony. Njegov povratak donio je zadovoljstvo Nuggetsima koji su uz njegovu pomoć svladali neugodne Bobcatse sa 110:99. U povratnoj utakmici Anthony je bio dobar, ubacio je 19 poena uz pet skokova i pet asistencija. S 22 poena i 12 skokova Nuggetse je predvodio Nene Hilario, a 21 poen dodao je Linas Kleiza. Kod Bobcatsa 27 poena i pet skokova upisao je Raja Bell, a 16 poena, pet skokova i pet asistencija dodao je Boris Diaw.

Jedino iznenađenje dogodilo se u New Orleansu gdje su Golden State Warriorsi svladali domaće Hornetse 91:87. U posljednjih šest minuta Corey Maggette ubacio im je 12 poena i riješio susret. On je bio ujedno i prvi strijelac Warriorsa s 19 poena i šest skokova, 17 poena dodao je Jamal Crawford, a 11 skokova Ronnie Turiaf. Kod Hornetsa 31 poen i osam asistencija Chrisa Paula te 12 poena i 15 skokova Davida Westa nisu bili dovoljni. Ostatak momčadi bio je ispod željene razine.