Orlando zaustavio LeBrona

Goran Markuš • petak, 30.01.2009.

Sinoćnja dva NBA ogleda donijela su nam dvije vrlo zanimljivi i neizvjesne utakmice. U onoj ranijoj sjajni Orlando uspio je zaustaviti velikog LeBrona i njegove Cavse dok su u drugom susretu kod Phoenixa na leđima sjajnog Ginobilija slavili odlični Spursi...

Magic je upisao još jednu vrlo veliku ovosezonsku pobjedu. Naime, u Orlandu su pali i Cleveland Cavaliersi LeBrona Jamesa koji su večeras nakon uvodnih 12 minuta u najmanju ruku izgledali nemoćno.

LeBron (23 poena, 8 skokova, 8 asistencija) je odlično otvorio susret i poveo svoje Cavse u solidno +7 vodstvo nakon prve četvrtine. S druge strane fantastičnom Dwightu Howardu (22 poena, 18 skokova) pridružuje se dvojac Hidayet Turkoglu (19 poena, 11 skokova) - Rashard Lewis (19 poena, 5 skokova, 5 asistencija) što rezultira preuzimanjem kontrole nad igrom i smanjenjem zaostatka na svega jedan poen uoči velikog odmora.

Orlando Magic - Cleveland Cavaliers

Na leđima Howarda i Jameera Nelsona (18 poena) Orlando otvara treću četvrtinu 13:4 serijom što im omogućava malo odmora sve do završne faze susreta. Kratki predah Magica mudro iskorištavaju LeBrona i J. J. Hickson (13 poena, 7 skokova) koji uoči posljednjih 12 minuta Cavse približavaju na ipak prihvatljivijih sedam poena zaostatka.

Međutim, Orlandov show u uvodnih šest minuta posljednje četvrtine rješava sve nedoumice. Naime, tijekom prve polovice završnih 12 minuta Magic radi ogromnu 20:2 seriju i tako bježi na ogromnih +22. Slijedi 0:12 serija gostiju, no dalje nije išlo što rezultira sa 35. ovosezonskom pobjedom domaćina koji se tako potpuno izjednačio sa današnjim protivnicima iz Clevelanda.

Svoje gostovanje u Phoenixu Spursi su pretvorili u pravi šuterski trening i kući se, ponajviše zahvaljujući Emanuelu Ginobiliju (30 poena - 18/18 slobodna bacanja, 9 skokova), vraćaju sa 31. ovosezonskom pobjedom.

Prve tri četvrtine Sunsi su pružali vrlo jak otpor što ponajviše mogu zahvaliti velikom Stevu Nashu (16 poena, 18 asistencija), ali i odličnom učinku dvojca Amare Stoudemire (28 poena, 10 skokova) - Grant Hill (20 poena, 10 skokova).

Utakmica se lomi na otvaranju posljednje četvrtine kada na leđima Tonyja Parkera (26 poena) i Tima Duncana (20 poena, 15 skokova) Spursi rade 10:2 seriju i bježe na velikih +12. Sunse pokušava vratiti Stoudemire koji ubacuje u višu brzinu, no San Antonio ne popušta i rutinskom igrom privodi susret kraju.