SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 2. kolo, 18.01.2009, 17:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 3500

Ivana Strahija • nedjelja, 18.01.2009.

Druga utakmica dana u Varaždinu bila je mnogo zanimljivija no što se očekivalo. Svjetski su prvaci naime tek uz mnogo muke došli do bodova, a to je potvrda da jučerašnji remi s Rusima nije bio slučajnost.

UKUPNO26132/57

Nisu Tunižani Rusi, ali nisu ni bezazleni, naučila je danas njemačka rukometna reprezentacija na teži način. Nijemci su naime u utakmicu ušli sasvim opušteno, očito pod devizom "lako ćemo", da bi ih tuniski rukometaši iznenadili i došli do 6:1 u 10. minuti.

Pogađali su Mgannem, Hedoui, Hammed i Touati, dok se u prvi deset minuta s njemačke strane dovoljno koncentrirao već poslovično Hens. U 11. minuti dvostruko isključenje Tunižana, na klupu odlaze Hammed i Touati, te suci time, kao i protiv Rusije jučer, Nijemcima otvaraju vrata povratka u igru. Do 18. minute Nijemci su to i učinili, pa je 10:10.

Jasno je ipak bilo da su Nijemci pročitani i da zbog nedostatka inspiracije i noviteta u igri svakoj sposobnijoj i iole ambicioznijoj ekipi mogu biti žrtva za odstrel. Svjetski prvaci, to zvuči gordo, no od tog vremena mnoštvo je igrača zamijenjeno mlađima, još neuigranima, dok je igra ipak ostala sasvim ista.

Kako su jučer i najavljivali, Nijemci nisu znali parirati tuniskoj brzini. Stoga oni svoje napade grade kao kule babilonske, dok Tunižani čim se dočepaju lopte jure na drugu stranu. Taktika je otprilike podjednako uspješna, jer smo sve do kraja utakmice gledali igru gol za gol.

Tek deset minuta pred kraj Nijemci dolaze do +2, nakon pogodaka Hensa i Preissa, da bi svega jedan neiskorišteni njemački napad i potom pogodak raspoloženog Hammeda bio dovoljan da se rezultat vrati u egal kod 22:22.

Remi bi se vjerojatno pisao na kraju da nisu u posljednjim minutama Tunižani sami sebi zakomplicirali situaciju propustivši iskoristiti sve prilike koje su imali za pogodak.

Piše se pobjeda, to je istina, no način na koji je ona izvojevana trebao bi zabrinuti njemačku struku.