SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina C, 2. kolo, 18.01.2009, 15:30 h, Varaždin, dvorana uz Dravu, gledatelja: 2000

Ivana Strahija • nedjelja, 18.01.2009.

Možda svjetskom rukometu ne, no najbrojnijoj navijačkoj sili u Varaždinu svakako je najvažnija bila utakmica Makedonije i Tunisa. Makedonci su naime navijali glasno punih 60 minuta i time stvorili pravu sportsku atmosferu.

UKUPNO32193/34

Susret Alžira i Makedonije započinje strastveno, a u pogađanju mreže puno su spretniji Makedonci. U prvih pet minuta dva je puta pogađao Kiril Lazarov, a jednom i Temelkov, a i Mojsovski je iznenadio dalekometnim šutom.

Alžircima u postizanju pogodaka najviše odmaže vlastita brzopletost, jer lopte Boudralija i Chehboura završavaju često pored mreže, a ni makedonski anđeo Angelov na golu nije loš.

U šestoj je minuti međutim isključen Gjorgonovski, pa Makedonci s 4:1 do 10. minute već gube 4:5. "Skockali" su se Alžirci naime i preko Chehboura te Boukaza prešli u vodstvo. Sreća je ipak kratkog vijeka, jer i Makedonci dobivaju, i koriste, priliku u 15. minuti nakon isključenja Chehboura. Za ponovno imaju vodstvo sa 8:7 ovog puta odličan je bio i mlađi Lazarov – Filip, dok iz sedmerca Kiril diže na +2.

To kao da je bio poziv ostalim Makedoncima da se uozbilje. Proradio je blok, ali i raznovrsnost u igri pa nije više svaka lopta rezervirana za Kirila, već pogađaju i Mojsovski, Alushovski i Temelkov. Alžirski igrači nimalo si ne pomažu promašajima i prekršajima u napadu, a poluvrijeme završava 16:8, nakon fantastične serije od 10-1 za Makedonce.

U drugom dijelu susreta Makedonci su samo podigli razliku, koja je u 40. minuti već bila na +12. Bilo je vremena i za atraktivne šutove, poput cepelina Makalovskog i Kirila, ali i za nešto lakšu igru, u kojoj se glavna vedeta makedonske reprezentacije stigla i odmoriti.

Krajnji rezultat izgleda impresivno, no ne treba se zanositi razmišljanjima o visokokvalitetnom rukometu, kojeg u tom susretu nije bilo. Tek sraz dvije slabe reprezentacije, u kojoj je onaj bolji bio višestruko bolji.