LeBron James previše za Celticse

Mario Majdić Natrlin • subota, 10.01.2009.

Od 12 utakmica odigranih sinoć na parketima NBA-a, vrijedi izdvojiti odličnu predstavu Cleveland Cavaliersa koji su nadigrali aktualne prvake iz Bostona. Ukićev Toronto je upisao pobjedu, dok je gusto bilo u Los Angelesu i Denveru gdje su gostovali bivši suigrači Chaunceyja Billupsa...

Vrući Cleveland Cavaliersi nisu mogli stići u gore vrijeme za Boston Celticse koji nastavljaju s neuvjerljivim igrama. Put u Cleveland je završio porazom aktualnih NBA prvaka . Utakmica je otvorena iznenađujuće brzim tempom u kojem su se bolje prilagodili Cavsi i na kraju prve četvrtine držali vodstvo 33:23. Domaćini održavaju tu prednost tokom drugog perioda i na poluvrijeme odlaze s prednošću 49:40.

Najbliže što su Celticsi došli Clevelandu, bilo je nakon otvaranja drugog poluvremena. Kevin Garnett (18 poena, 15 skokova) je zabio za smanjivanje vodstva na -3 (52:49), ali tada LeBron James i njegovi Cavsi, u potpunosti preuzimaju kontrolu nad utakmicom. LeBron je završio s 38 koševa, šest asistencija, četiri ukradene lopte i dvije blokade, uz to je obavio fantastičan posao u obrani nad potpuno indisponiranim Paulom Pierceom (11 poena, šut 4/15). Uz Garneta, pristojnu je utakmicu odigrao i Perkins (13 poena), dok su Jamesa najbolje pratili Varejao s 14 poena i devet skokova, te Williams s 13 koševa.

Ovo je četvrti uzastopni poraz i ukupno sedmi u zadnjih devet utakmica, Boston Celticsa, a sinoć su izgubili i drugo mjesto u Istočnoj Konferenciji, s obzirom da je Orlando Magic ubilježio visoku pobjedu nad Atlanta Hawksima, 121:87. Turgoklu je u pobjedi imao 21 poen, Howard već tradicionalni dvostruki učinak - 16 koševa, 10 skokova, u susretu koji je odlučen praktički u prvoj četvrtini koja je završila prednošću Orlanda 41:18.

Chauncey Billups je ugostio svoje bivše suigrače iz Detroita, a u Denver se vratio i Allen Iverson. Iako su Nuggetsi, bez Carmela Anthonyja, držali vodstvo tokom utakmice, Detroit je preokrenuo na 93:90, a Billups nije pogodio tricu u zadnjoj sekundi za izjednačenje. Upravo su Billups i Iverson bili najizraženiji pojedinci susreta. Billups je svojoj bivšoj momčadi utrpao 30 koševa, dok je Iverson u svojoj bivšoj areni ubacio 23.

Los Angeles Lakersi su pobijedili neugodne Pacerse 121:119. Mike Dunleavy je izjednačio tricom na 119:119, 26 sekundi prije kraja. Stvari je u ruke preuzeo Kobe Bryant, poveo napad Lakersa, držao loptu kod sebe i zatim skok šutom donio prednost Los Angelesu 121:19, a Pacersi se u zadnjim sekundama ipak nisu snašli i izjednačili. Bryant je završio utakmicu s 36 poena, 13 asistencija i sedam skokova. Prvo ime Indiane je, ove godine fantastični, Granger s 28 poena.

Iz teksaškog dvoboja između Phoenixa i Dallasa, živi su izišli igrači Sunsa pobjedom 128:100. Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini, koja je otišla u korist Phoenixa, 40:19. Raspoloženi su bili O'Neal s 25 koševa, Richardson s 21 poenom, dok je Nash dodao 12 asistencija.

Toronto Raptorsi nisu imali većih problema protiv Memphis Grizzliesa. Pobijedili su 103:82, predvođeni s Chrisom Boshom i njegovih 32 poena, dok je Roko Ukić u 18 minuta zabio dva koša, upisao tri asistencije i dva skoka.