Sjajni Roy donio pobjedu Portlandu

Goran Markuš • petak, 19.12.2008.

Tek u posljednjom minuti igre fantastični Brandon Roy donio je svojim Blazersima novu, 17. ovosezonsku pobjedu, a žrtve su bili Sunsi koje nije mogao spasiti niti novopridošlica, Jason Richardson. U drugom večerašnjem susretu uvjerljivu pobjedu odnio je Orlando čime su na najbolji mogući način ujedno i proslavili povratak Dwighta Howarda nakon dvije utakmice izbivanja zbog manje ozljede koljena...

Pravom run and gun igrom Greg Oden (8 poena) predvodi domaćine do 11:9 vodstva nakon samo 150 sekundi igre kada se budi i čovjek večeri, Brandon Roy (52 poena - rezultat karijere, 5 skokova, 6 asistencija) kojemu Portland, usprkos pritisku od strane Shaquillea O'Neala (19 poena, 6 skokova) i novopridošlice Jasona Richardsona (17 poena, 5 skokova), može zahvaliti na tri poena prednosti nakon uvodnih 12 minuta igre.

Tijekom druge četvrtine u igru ulazi Matt Barnes (22 poena) koji potpuno zbunjuje igrače Portlanda, a sam Roy nije mogao zaustaviti navalu gostiju što završava preuzimanjem vodstva od strane Phoenixa te se na odmor odlazi rezultatom 59:66.

Već na samom otvaranju drugog poluvremena ponovo svježi Portland preuzima sve konce u svoje ruke i na leđima nevjerojatnog Brandona Roya, kojemu stiže pomoć i od strane Stevea Blakea (22 poena, 10 asistencija), domaćini čvrstom igrom vraćaju prednost te na posljednji odmor odlaze sa solidnih šest poena prednosti.

Na leđima ponovno odlično Amarea Stoudemirea (23 poena, 8 skokova, 8 asistencija) Phoenix radi 8:0 seriju i ponovno preuzimaju tijesno vodstvo, a čvrsta igra "koš za koš" kulminira samo 60-ak sekundi prije kraja kada LaMarcus Aldridge (16 poena, 5 skokova) pogađa za novo izjednačenje kod rezultata 119:119.

Upravo u tim, odlučujućim trenucima Trail Blazersi ponovno igraju sjajnu obranu, a "točku na i" stavlja tko drugi nego Brandon Roy čijih pet uzastopnih poena završava dramu i Portlandu donosi teško zasluženu 17. ovosezonsku pobjedu.

Odličan start San Antonia rezultira solidnom prednošću od šest poena nakon samo šest sedam minuta, no ponovno odličan Dwight Howard (14 poena, 13 skokova) koji se na teren vratio nakon dvije utakmice pauze, polaganjem otvara veliku 16:2 seriju domaćina koji do poluvremena preuzimaju prednosti i bježe na +8.

Sjajni Orlando i tijekom narednih 12 minuta nastavlja s pritiskom što rezultira novom 14:4 serijom koja im omogućava ogromno vodstvo od 20 poena. Međutim, niti Spursi nisu bili spremni otići bez ispaljenog metka i manjom 6:0 serijom pri kraju poluvremena približavaju se na ipak prihvatljivijih 15 poena zaostatka uoči drugog poluvremena.

Iako ponajviše zahvaljujući najefikasnijem igraču večeri, Jameeru Nelsonu (24 poena, 7 asistencija) Orlando u 26. minuti igre ima ogromnih +23 Spursi ponovno konsolidiraju svoje redove, a Tim Duncan (19 poena, 9 skokova) u posljednje četiri minute 8:2 serijom približava San Antonio na "samo" 13 poena razlike.

Fantastičan Duncan i tijekom posljednje četvrtine predvodi pohod Spursa koji u jednom trenutku dolaze i na samo osam poena zaostatka, no Orlando nije bio spreman izgubiti već dobivenu utakmicu te na krilima Rasharda Lewisa (15 poena, 5 skokova) i Nelsona čvrstom obranom osigurava svoju jubilarnu, 20. ovosezonsku pobjedu.