Večer bez iznenađenja

Goran Markuš • utorak, 02.12.2008.

Sinoć su odigrana tri NBA susreta u kojima većih iznenađenja nije bilo. Bez ozbiljnijih problema kod kuće su slavili Bobcatsi i Celticsi dok je Heat jedinu gostujuću pobjedu večeri osigurao tek u produžetku...

Iako niti Miami ne može biti zadovoljan igrom Warriorsi su ti koji bi trebali biti frustrirani. Sve je počelo kao što su i mnogi očekivali - sigurnom igrom Heata predvođenog Dwayneom Wadeom (37 poena, 13 asistencija) i Udonisom Haslemom (21 poen, 13 skokova) da bi Golden State na leđima večeras sjajnog dvojca Jamal Crawford (40 poena, 7 asistencija) - Corey Maggette (29 poena) do poluvremena uspio preokrenuti rezultat i na odmor otići sa solidna četiri poena prednosti.

Treća četvrtina nije donijela ništa novog, a sve do 91. sekunde prije kraja domaćini su držali sigurno vodstvo i pobjeda je bla i više nego izvjesna. Međutim, tada Wade prvo polože, a nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Maggettea sa zvukom serene Haslem pogađa tricu i susret odlazi u produžetak.

Iako Miami puno bolje otvara produžetak Maggette i Crawford ponovno vraćaju prednost svojoj momčadi koja sam 13 sekundi prije kraja ima solidnih +3. Nesigurnost u odlučujućim trenucima ponovno stoji domaćine kojima Chris Quinn (8 poena) sedam sekundi prije kraja pogađa tricu za novo izjednačenje, a samo četiri sekunde kasnije sa crte slobodnih bacanja jednom je točan i Michael Beasley (19 poena, 6 skokova) za konačnih 129:130 Heata koji je tako nanio i sedmi uzastopni poraz Warriorsima.

Ponovno raspoložen Ray Allen (21 poen) predvodi Celticse u prvoj četvrtini nakon koje imaju solidnih deset poena prednosti nad gostujućim Orlandom koji se pak u narednih 12 minuta budi i na leđima danas vrlo raspoloženog Rasharda Lewisa (30 poena) i uvijek sjajnog Dwighta Howarda (14 poena, 15 skokova) čvrstom obranom do poluvremena smanjuju razliku na mala dva poena zaostatka.

Međutim, zahvaljujući ponajviše Paulu Pierceu (24 poena, 7 skokova), koji je u prvom dijelu zabio samo pet da bi u trećoj četvrtini pogodio 17 poena, Boston ponovno preuzima kontrolu nad susretom i u posljednji 12 minuta ulaze sa i više nego solidnih 12 poena prednosti.

Bolji početak posljednje četvrtine omogućuje im miran završetak susreta i novu rutinsku pobjedu kojom se njihov niz pobjeda diže na sad već vrlo respektabilnih devet uzastopnih slavlja čime i dalje uvjerljivo drže sam vrh lige sa 17 pobjeda i tek dva poraza.

Tek šestu ovosezonsku pobjede upisali su Bobcatsi nakon večerašnjeg ogleda sa Timberwolvesima koji u niti jednom trenutku nisu izgledali spremno za ozbiljniju prijetnju domaćinima. Jason Richardson (25 poena) i Emeka Okafor (24 poena, 10 skokova) ponovno su predvodili domaćine dok su s druge strane najefikasniji bili Randy Foye sa 23 poena i Mike Miller sa 19 poena i deset skokova.