1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 09.11.2008, 15:30 h, Gradski vrt, gledatelja: 3.500

Dragan Kovač • nedjelja, 09.11.2008.

Lijep i relativno topao jesenski dan te osječki niz od tri uzastopne pobjede privukao je u Gradski vrt, za naše prilike, solidan broj gledatelja. Njih više od 3.000 došlo je vidjeti novu pobjedu Osijeka, a vidjeli su i puno više no što su očekivali...

Aleksandar Šolić
71'
Jure Jerbić
56'
11
Marin Batur
68'
21
Ante Mitrović
87'
Ivica Datković

Kakva utakmica u Gradskom vrtu! Rijetko se događa da nogometaši u HNL-u uspiju veći dio utakmice držati gledatelje na nogama, a upravo to bio je slučaj na utakmici Osijeka i Zadra koju su Osječani dobili s 3:0. Krenulo je već u samom početku. Barišić, četverostruki strijelac u prethodne dvije utakmice, prošao je po desnoj strani, došao do korner-linije te uputio povratnu loptu za Kneževića. Njemu nije bilo teško preciznim udarcem pogoditi mrežu i dovesti Osijek u vodstvo od 1:0 te razveseliti bučne pripadnike Kohorte.

Nakon toga gledatelji su očekivali daljnje napade, no utakmica se primirila. Osijek je i dalje imao više loptu u posjedu, no ni Zadar nije došao "skinutih gaća". Tako je Terkeš u 19. minuti uputio oštru loptu u okvir bijelo-plavog gola, no Skender je bio siguran. Uspostavili su Zadrani terensku ravnotežu, pritisnuli Osijek koji je počeo igrati na kontre. To im se umalo isplatilo u 27. minuti kada brzu kontru nije uspio realizirati Miličević. S druge strane, Zadar je stiskao, no lopta je često završavala u bloku ili u nogama osječkih braniča. Sve do 34. minute, kada je iz slobodnog udarca s 20-ak metara Župan umalo pogodio. Skender se ispružio koliko je dug i širok, no lopta je završila pokraj gola.

800. pogodak

Današnji pogodak Josipa Kneževića osamstoti je pogodak NK Osijeka u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi!

Osijek je vidio da je "vrag odnio šalu", ubacio u veću brzinu i to je brzo dovelo do povećanja rezultata. Nakon nekoliko poluprilika, izvrsno je sa strane ubacio sve češći asistent Knežević, kapetan Babić glavom je uputio loptu prema golu, ona se odbila od leđa Ive Smoje i ušla u mrežu za 2:0.

Drugo poluvrijeme počelo je - pogotkom. Knežević je majstorski proigrao Barišića u šesnaestercu, a ovaj je nemilosrdno pogodio za 3:0 i izazvao pravu erupciju oduševljenja. No, nije to Osijeku bilo dovoljno, željeli su nastaviti "šamaranje mrtvog magarca", a od novog pogotka samo minutu kasnije Zadrane je spasilo - zaleđe. Par minuta nakon toga opasno je pucao i Babić, no lopta je završila u rukama Vukovića.

Ulazak Karla Primorca kao da je označio početak nešto smirenijeg perioda igre. Napadi više nisu biše bili tako oštri, Zadar je pokušavao nešto napraviti, ali nije im to polazilo za nogom. Vrijedi izdvojiti priliku Terkeša koji je za malo promašio rašlje, te na suprotnoj strani Primorca koji se našao u sjajnoj prilici, a snažan udarac nije išao u okvir gola. Tribine su se ponovno digle na noge, Osijek je sve više napadao, a Barišić je 15-ak minuta prije kraja propustio još jednu sjajnu prigodu - uspješno je prebacio vratara no lopta je prošla nekoliko centimetara pokraj vratnice. Do kraja je još sjajno odapeo Šolić, no krajnjim naporom je vratar Zadra izbacio loptu u korner. U tri minute nadoknade nije se dogodilo ništa značajno, a navijači Osijeka su ovacijama ispratili svoje ljubimce koji su ostvarili i četvrtu pobjedu u nizu - ostvarenje koje se čeka od 2000-te godine.