1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 02.11.2008, 15:30 h, Stanovi, gledatelja: 1500
Suci: Pristovnik (Zagreb), Vukušić (Zagreb), Modrić (Zagreb)

Sanja Čalić • nedjelja, 02.11.2008.

Unatoč iznimno napornom tjednu koji se osjetio na igri zadarske momčadi, Zadrani su uspjeli nastaviti niz pozitivnih rezultata osvojivši vrlo vrijedan bod u posljednjim minutama susreta protiv Slaven Belupa (1:1)...

Marin Tomasov
46'
11
Marin Batur
65'
23
Marijo Maruna
81'
Ivica Datković
9
(do 90'+2')
20
(do 62')
Mile Petković

Najavljivali su iz Zadrovog stožera da će dati sve od sebe kako bi osvojili bodove protiv Slavena, a usprkos vidljivom umoru i neigranju kartoniranih Župana i Parmakovića, izborili su vrlo vrijedan bod.

Zadrani su vrlo dobro ušli u susret i već u 11. minuti mogli su povesti kad se u gotovo slučajnoj prilici našao Terkeš koji je na netočno ispucavanje Rogulja pogodio vratnicu. Imali su Zadrani inicijativu na terenu, no pokušaji svladavanja danas izvrsnog Rodića, najprije Pletikosića iz slobodnog udarca, a potom i Ljubičića s 25 metara, ostajali su samo na pokušajima.

Slaven je prvi put opasnije zaprijetio u 26. minuti kad je Čaval izveo slobodan udarac i zatresao mrežu, ali s krive strane. Deset minuta kasnije sijevnuo je i udarac Terkeša s veće udaljenosti, no vrata Rodićeve mreže bila su zaključana. Unatoč inicijativi koju su Zadrani imali, Farmaceuti su prvi došli u vodstvo, i to velikim dijelom zahvaljujući propustu zadarske obrane.

U 37. minuti Kresinger je iskoristio pogrešku zadarskog zadnjeg reda i uputio udarac prema Vukoviću koji uspijeva spasiti svoju mrežu, no samo nakratko, jer se već na sljedeći ubačaj Čavala u petercu najbolje snašao Jajalo dovevši goste u vodstvo (0:1).

Do odlaska na odmor valja zabilježiti i sjajnu priliku Zadrana za izjednačenje, no kombinaciji Mitrović - Ljubičić nakon kornera Terkeša ponovno se izvrsnom intervencijom ispriječio Rodić, stoga gosti na poluvrijeme odlaze s rezultatom na svojoj strani.

Uveo je Zadrov trener Datković u igru na početku drugog dijela Tomasova umjesto indisponiranog Mitrovića i upravo je on u 53. minuti povukao akciju preko Terkeša i Ljubičića do Suraća, no ni Zadrov kapetan nije udarcem iz neposredne blizine mogao ugroziti Rodića. Mnogo se borbe vodilo na terenu tijekom drugog dijela koji ipak nije bio toliko sadržajan kao prvi.

Pokušao je Zadrov trener izmjenama unijeti svježinu u svoje redove uvevši u 65. minuti u igru Batura koji je na najbolji način opravdao pruženu priliku. Ipak, činilo se da je pitanje vremena kad će Slaven doći i do drugog gola, budući da je u 80. minuti na asistenciju Kresingera vrlo dobar udarac uputio Posavec, a četiri minute kasnije i Jajalo, no Vuković je oba puta intervenirao i tako sačuvao i posljednju trunku nade za osvajanje boda.

A bod je osvojen u 88. minuti kad je nakon prekršaja na Ljubičiću slobodni udarac s 20 metara izveo Batur pri kojem Slavenovom vrataru nije preostalo drugo osim vađenja lopte iz svoje mreže (1:1). Podjela bodova u ovom je dvoboju na kraju i najrealniji ishod, a njime su Zadrani zasigurno mnogo zadovoljniji jer su se pretposljednjem Interu približili na samo dva boda razlike.