Roko na kapaljku, pali Celticsi

Branimir Korać • nedjelja, 02.11.2008.

Bogat NBA program donio je noćas čak 14 susreta. Boston Celticsi upisali su visok poraz na gostovanju kod Indiane dok u ostalim susretima favoriti nisu imali problema. U jednom od najzanimljivijih susreta večeri, LA Lakersi svladali su Denver...

Toronto Raptorsi nastavljaju s pobjedama. Treća je stigla na gostovanju kod Milwaukeeja 91:87 u susretu kojeg su Raptorsi trebali i ranije riješiti u svoju korist. Imali su prednost na ulasku u zadnju dionicu, ali Bucksi su se vratili i zakomplicirali susret. Trica Calderona u posljednjoj minuti vratila je prednost Raptorsima koji odlaze do pobjede. "On poznaje mene, ja znam njega. Kada je u teškoj situaciji i zatvoren, znam da će me potražiti, bio sam spreman za taj šut", kazao je Calderon nakon meča na ključno dodavanje Boshaza njegovu tricu.

Calderon je igrao veliku utakmicu i ubacio je 25 poena uz devet asistencija, a Bosh je dodao 20 poena i 10 skokova. Roko Ukić igrao je tek četiri i pol minute u drugoj četvrtini te ostao bez poena uz promašen šut. Kod Bucksa 19 poena ubacio je Michael Redd, a 16 je dodao Charlie Villanueva.

Celticsi su upisali težak poraz na gostovanju kod Indiane 95:79. Malo toga je polazilo Bostonu za rukom, tijekom cijelog susreta bio je u zaostatku, a u posljednjoj dionici prednost domaćina iznosila je i više od 20 poena. Šut iz igre Bostona bio je ispod 30 posto, a podbacio je šuterski među ostalima i Paul Pierce koji je, istina, ubacio 156 poena uz 10 skokova, ali je šutirao iz igre tek 3/15. Kevin Garnett bio je najbolji kod prvaka s 18 poena i 14 skokova. Kod Indiane Danny Granger ubacio je 20 poena, a Marquis Daniels dodao je 13 poena i 10 skokova.

Predvođen nezaustavljivim Dwightom Howardom Orlando se s lakoćom obračunao sa Sacramentom i svladao ga 121:103. Veliki centar ubacio je Kingsima 29 poena uz 14 skokova i pet blokada, na njemu su se čuvari izmjenjivali konstantno, ali nitko ga nije mogao zaustaviti. Općenito, kod Kingsa izuzev Kevina Martina (31 poen), nije bilo posebno raspoloženog čovjeka, a u takvim uvjetima gotovo je nemoguće svladati Magic.

Nezaustavljiv je bio i Chris Paul koji je dominirao susretom protiv Clevelanda i najzaslužniji je za pobjedu 104:92. Pobjeda je izborena u zadnjih 12 minuta, a Paul je ubacio 24 poena uz 15 skokova uz odličnu pomoć aDavida Westa koji je dodao 25 poena. Kod Cavsa Ilgauskas je ubacio 18 poena, a LeBron James 15 uz 13 asistencija i sedam skokova.

Washington je imao trojicu iznad 20 poena, no nije im pomoglo protiv Detroita. Pistonsi su uzeli pobjedu sa šest dvoznamenkastih igrača i odličnom napadačkom igrom u drugom poluvremenu kada su ubacili 66 poena i odgovorili na bačenu rukavicu Wizardsa. Richard Hamilton s 24 poena bio je najefikasniji kod domaćina, a Rasheed Wallace dodao je 17 poena i 12 skokova. Jamison (24), Young (23) i Butler (21) išli su preko 20 kod Wizardsa, međutim nisu imali dovoljno dobru podršku.

Lakersi su odnijeli pobjedu u Denveru iako su dobar dio susreta bili u minusu. Denver je igrao sjajno do posljednje četvrtine, ali onda se ukazao po tko zna koji put Kobe Bryant i razveselio Lakerse. Susret je završio s 33 poena i posve nadigrao Carmela Anthonyja koji se vratio nakon suspenzije. Prvi strijelac kod Nuggetsa bio je Anthony Carter s 20 poena.

Portland ne zna igrati protiv Sunsa. Upisao je i deseti uzastopni poraz u međusobnim susretima, ovaj put 107:96. Izuzev druge četvrtine kada je klupa Blazersa predvođena Rudyjem Fernandezom pregazila Sunse, Portland nije pokazao ništa posebno. Prva petorka Sunsa bila je nezaustavljiva i predvođena Amareom Stoudamireom (23 poena, 13 skokova), odvela je Sunse do pobjede. Brandon Roy i Rudy Fernandez s po 20 poena bili su najbolji pojedinci kod Blazersa.