1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 03.11.2007, 20:05 h, Gradski vrt, gledatelja: 5000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Krmar (Zagreb), Grgec (Bistra)

Bernard Jurišić • subota, 03.11.2007.

Prošle sezone Ante Vitaić srušio je Hajduk u Gradskom vrtu pogotkom u šestoj minuti sudačke nadoknade. Ove godine Hajduk je uzvratio, pogodak Igora Tudora u trećoj i posljednjoj minuti sudačkog dodatka prije posljednjeg zvižduka donio je tri boda i veliko slavlje Splićanima u Osijeku...

Aleksandar Šolić
46'
21
Stjepan Jukić
63'

Robert Jarni

Otvaranje utakmice nagovješćivalo je da bismo mogli gledati "eksplozivnih" 90 minuta. Najprije je u 5. minuti Kalinić silovitim prodorom ušao u kazneni prostor i gađao suprotni kut, Skender je odbio nogama. Uzvratio je Primorac odličnim slobodnim udarcem s 18 metara u 9. minuti, Tomić je efektnim letom izvadio loptu ispod grede.

Slika 1 od 2.

U 14. minuti Verpakovskis odlično proigrava Kalinića koji izbjegava zaleđe i kreće prema Skenderu, no oklijevao je s udarcem i dozvolio Pranjiću da ga sustigne.

Nažalost, sve do posljednje dvije minute prvog dijela, osim nove ozljede Hajdukovca Gabrića - to je bilo sve vrijedno zabilješke. Završni trenuci prvog dijela pripali su splitskoj momčadi, a u glavnoj ulozi bio je Florin Cernat.

Rumunj je najprije u 44. minuti iz slobodnog udarca gotovo uz aut-liniju gađao bliži kut, a Skender s gol-linije odbio loptu nogom. U narednoj minuti nakon krasnog munjevitog otvaranja kontre Hajdukovaca krenuo je "jedan na jedan", no kao da mu je nestalo snage na ulazu u šesnaesterac i umjesto da nastavi sa sprintom - vrlo je slabo pucao.

Drugi dio nije ponudio ništa bolji nogomet. Vodila se žestoka bitka na sredini terena, praktično bez pravih prigoda, uz puno nepovezanih akcija i pogrešnih dodavanja.

Hrgović je iz slobodnog udarca s 25 metara u 74. minuti "protegnuo" Skendera i natjerao ga na još jednu efektnu obranu, a Cernat je u 82. minuti pokušao s gotovo 30 metara udaljenosti. Vjerovali ili ne - do 93. minute to su bili jedini udarci u okvir vrata u drugom dijelu.

U trećoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Osijekov bedem srušili su - Hajdukovi stoperi. Tudor i Sablić odigravaju dvostruko dodavanje u kaznenom prostoru domaćina u trenucima kad je Kalinić zbog ozljede bio van terena, Igor Tudor odlično reagira u srcu kaznenog prostora i nogom posprema loptu iza leđa Skendera za 0:1.

Veliko slavlje Hajdukovih igrača i navijača u Gradskom vrtu, jednako bučno kao i ono prije godinu dana kad su u sudačkoj nadoknadi slavili domaćini. Hajduk je ugrabio veliku pobjedu, koja njegovi igračima može dati veliku injekciju samopouzdanja uoči završnice jesenskog dijela sezone.