1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 11.08.2007., Rijeka, Kantrida, gledatelja: 4.000
Danijel Štefulj 32'
Međimurje

Rijeka - Međimurje: Anas za novi trobod

Zoran Zdelar • subota, 11.08.2007.

Mladi kapetan Rijeke Anas Sharbini s dva pogotka preokrenuo je utakmicu protiv Međimurja i po drugi puta u četiri kola osigurao svojoj momčadi osvajanje sva tri boda. Na njegov učinak u sudačkoj nadoknadi nadovezao se još Radomir Đalović

Samir Duro
46'
20
Damir Vitas
74'
24
Boško Peraica
83'
Boško Anić

Kao što se moglo očekivati, Riječani nisu imali nimalo lagan zadatak večeras na svojoj Kantridi. Nogometaši Međimurja napunili su se proteklog vikenda samopouzdanjem nakon visoke pobjedenad Varteksom i umalo su kreirali senzaciju kola.

Pred nešto više od 3.000 gledatelja gosti se nisu odlučili previše braniti, već su iskorištavali prilike koje im je pružila obrana Rijeke, iako nisu na taj način ušli u utakmicu. Otvaranje susreta pripalo je Rijeci, domaćin je dominirao, ali bez konkretnijih prilika iz kojih su mogli ozbiljnije ugroziti vratara iz Čakovca.

Slika 1 od 2.

U trenucima kad je Dalićeva momčad dominirala, hladan tuš za većinu prisutnih na stadionu. Zatresla se Žilićeva mreža. U 32. minuti anijel Štefulj je gotovo sa same aut linije na desnoj strani htio centrirati suigračima u kazneni prostor, no lopta je nekako završila u mreži. Pogodak ide na dušu riječkog vratara.

Riječani nisu ostali previše šokirani neočekivanim vodstvom protivnika, pa su nastavili odmah s pritiscima na vrata Bašića, ali i dalje bezuspješno. Đalović i Bule nisu uspijevali prevariti posljednjeg čovjeka Međimurja.

Slika 3 od 4.

Završetak prvog poluvremena pripao je imao nogometašima Međimurja. Stvorili su nekoliko vrlo dobrih prilika, Šaranović je u 44. sjajno pucao, ali se Žilić iskupio za svoju pogrešku iz 32. minute. S vodstvom gostiju otišlo se i na odmor.

Riječanima poraz kao da je bio suđen. Malo toga im je polazilo od ruke, tek se pokoji put vidjela individualna razlika, ali ipak nedovoljno za pravi bljesak. Čakovčani su bili na rubu osiguravanja pobjede, ponovno su pritisnuli posljednju liniju Rijeke, ali srećom po domaće ipak bezuspješno.

Ipak, kvaliteta jednog igrača je u drugom dijelu drugog poluvremena ipak presudila. Mladi kapetan Anas Sharbini još jednom je svojim potezima uspio Rijeci osigurati pobjedu. Učinio je to u prvom kolu u Zaprešiću protiv Intera, a večeras je postigao dva pogotka tri boda vrijedna.

Slika 2 od 3.

U 75. minuti napokon je Sharbini uspio svladati večeras vrlo raspoloženog vratara Bašića udarcem iskosa. I dok se činilo kako će Rijeka i Međimurje podijeliti bodove, eto opet kapetana. Sharbini je u 89. minuti još jednom uspio zatresti mrežu s 10-ak metara.

Kako ne bi došlo do eventualnog iznenađenja u samom završetku utakmice pobrinuo se Radomir Đalović u sudačkoj nadoknadi kada postavlja konačnih 3:1 za Rijeku.