Varteks - Zagreb: Dalić skoro nadmudrio Blaževića

Marko Kljaić • subota, 19.05.2007.

Subota poslijepodne, sunačno i toplo vrijeme, atraktivan protivnik, a na stadionu Varteksa nešto manje od 1000 gledatelja. Nažalost, to je slika koju gledamo veći dio sezone na velikoj većini hrvatskih nogometnih stadiona...

Prije početka susreta uručena je nagradu varaždinskom napadaču Gordanu Vuku, kao čovjeku s najjačim udarcem u 1. HNL Ožujsko. Podsjetimo, lopta je nakon njegovog udarca dosegnula brzinu od 140 km/h. Nagradu mu je uručio predsjednik Udruženja prvoligaša HNL Josip Brezni.

Prva velika prilika Zagreba već u drugoj minuti. Mario Lučić je pogriješio na rubu kaznenog prostora, Marko Grgić uzima loptu i izlazi sam pred Bešenića. Mladi varaždinski vratar odlično reagira i padom u noge spašava siguran pogodak.

Zagreb bolje stoji na početku susreta. Varaždinci prijete tek u devetoj minuti iz slobodnjaka. Šafarićev udarac Stojkić s lakoćom brani. Minutu kasnije nakon ubačaja iz kuta Šafarića, Vukman puca glavom zamalo pokraj gola.

U 24. minuti velika sreća za Zagreb. Šafarić izvodi treći korner s desne strane napada. U skoku je ponovno najviši Vukman koji glavom pogađa suprotnu vratnicu. Domaćin je mogao povesti. Pet minuta nakon toga iz daljine prijeti Lajtman - snažno, ali neprecizno.

U 33. minuti Stojkić i vratnica spašavaju Zagreb. Lučić puca iz slobodnog udarca s oko 22 metara i Stojkić uz krajnje napore skreće loptu koja se od vratnice odbija izvan igrališta. Ponovno gosti imaju dosta sreće.

Slika 1 od 2.

Zagreb se razbudio pred kraj prvog dijela. Prvo Kruno Lovrek lijepo puca iz prekida, ali Bešenić odlično reagira. Nakon toga još jednom prijeti Mensur Mujdža, no rezultat se do odlaska na odmor nije promijenio.

Zbog nekoliko pogrešaka koje su Varteks mogle stajati pogotka, Zlatko Dalić je umjesto Lučića u nastavku u igru ubacio Igora Prahića. Miroslav Blažević je nastavio susret s istom postavom.

Prvu opasniju priliku u nastavku vidjeli smo u 52. minuti. Šafarić je poslao loptu u prostor za Mujanovića, ali je Stojkić u posljednji trenutak spasio Zagreb. U 58. minuti lijepo puca Golik, no i ovaj put je Stojkić uspješniji.

Strijelci su se probudili nakon punog sata igre. Zagreb je poveo u 60. minuti nakon solo prodora Marka Grgića. Grgić je uposlio Lovreka koji prekrasnim pogotkom pogodio za 0:1. Dvije minute nakon toga još ljepši pogodak Gordana Golika. Na rubu kaznenog udarca volejem pogađa Stojkićevu mrežu.

Utakmica postaje sve otvorenija i Varteks niže prilku za prilikom. U 66. minuti Begović prekrasno vara dvojicu čuvara, ali mu je udarac preslab. Nakon toga glavom prijeti Prahić bez promjene razultata.

Zagreb je skoro poveo u 76. minuti pogreškom varaždinske obrane. Brkljača krade loptu Vukmanu, asistira Lovreku čiji udarac Bešenić fenomenalno brani. Nakon toga kvaliteta igre pada i utakmica završava podjelom bodova.

Zagreb je i prije današnjeg susreta osigurao treće mjesto. Varaždinci su današnjim remijem sezonu završili na osmom mjestu.