Rijeka - Pula: Bračun u nemilosti publike

Hrvoje Rafaelić • subota, 03.03.2007.

Rijeka je nakon šest sušnih kola dočekala pobjedu. Trener Milivoj Bračun promijenio je sustav igre i osvojio toliko željena tri boda. Ali iako je Rijeka pobijedila, na Kantridi se nije vidjelo puno nogometa...

Rijeka je počela utakmicu s Pulom u izmjenjenom sustavu. Bračun je 4-2-3-1 promijenio u 4-4-2 i pogodio. Od prve minute zaigrao je sa napadačkim dvojcem Georgi Ivanov - Ahmad Sharbini. Već na samom početku utakmice domaćin je poveo.

Slika 1 od 1.

Tonito je na sredini terena kombinirao sa Linićem te je uputio visoku loptu prema šesnaestercu Puljana na koju prvi dolazi Ivanov. Brzim trzajem glavom Bugarin upošljava Sharbinija, koji hladnokrvno pored svoga braniča prima loptu i manirom rasnoga strijelca pogađa lijevi dio Ivešine mreže za svoj četrnaesti gol u prvenstvu.

Dvije minute poslije Linić pokušava iz slobodnog udarca, ali visoki pulski zid zaustavlja njegov udarac. Nakon početnog vodstva domaćina uglavnom se igra na sredini terena, a Pula prvu priliku promašuje u 14. minuti kada Sandi Dobrić udarcem sa 20 metara ne pogađa okvir gola Dragana Žilića.

Slika 3 od 3.

22. i 23. minuta donijele su dvije prilike na svakoj strani. Prvo je nakon lijepe kombinatorike u riječkoj sredini glavom pokušao Ivanov, a zatim je na drugoj strani nakon greške kapetana Rendulića, Ivan Babić pucao visoko. Igra se se prilično razvodnila sve do 38. minute i novog vodstva Rijeke.

Iskusni bugarski napadač Ivanov, nakon velike greške Igora Loze, krade loptu obrani Pule, srušava se u šesnaesterac i desnom nogom proslijeđuje loptu ispod istrčalog Iveše za 2:0 na semaforu. Ivanovu je to treći gol u dresu Rijeke i treća utakmica zaredom da postiže gol (Dinamo, Šibenik). Do kraja poluvremena Rijeka je mogla povisiti rezultat, ali nakon slobodnog udarca Tonita, Dalibor Starčević šalje loptu pored vratnice gostujućeg gola.

Slika 2 od 2.

U drugom poluvremenu Rijeka je jednostavno stala sa igrom. Osim atraktivnih škarica Ivanova u 48. minuti i udarca Vedrana Turkalja u 53. minuti, momčad Rijeke nije ništa pokazala. Zato je Pula podsjetila domaćine zašto ove godine ne igraju na razini koja se od njih očekuje.

Prvo je zaprijetio odličnim driblingom i udarcem Ivan Babić u 51. minuti da bi zatim Almir Halilović skoro smanjio vodstvo domaćina u 62. minuti. Rijeka nije nikako nalikovala na momčad iz prvog poluvremena, a od ozbiljnih problema spasio ih je odličnom prezentacijom Dušan Kerkez te nepreciznost pulskih igrača.

Slika 4 od 4.

Stanje na Kantridi nije idealno. Najvjerniji navijači Rijeke, Armada, nisu se oglasili do 50. minute, a sam Bračun ušao je u verbalni konflikt sa navijačima s centralne tribine nakon što Rijeka nije ništa pokazala u drugom poluvremenu. Koliko je trener Rijeke bio nervozan pokazao je nakon žustre i "sočne" rasprave sa nekoliko gledatelja koji su sjedili iza domaće klupe za pričuve.

Rijeka je pobijedila lošu Pulu i sada ide u goste Međimurju. Bračun je promijenio sustav, ali osim rezultata, nije se promijenilo stanje u igri. Veliki dobitak trebao bi biti mladi obrambeni igrač Vedran Turkalj koji je odigrao premijernu utakmicu na visokom nivou.