Zagreb - Međimurje: Lovrek briljira, Zagreb pobjeđuje

Ivor Krapac • subota, 03.03.2007.

Nogometaši Zagreba su i u trećem nastupu u nastavku prvenstva došli do punog plijena. Današnje žrtve bili su gosti iz Čakovca, koji su potpuno potonuli u drugom poluvremenu i na koncu napustili Kranjčevićevu s četiri pogotka u mreži. Obzirom na niz propuštenih prilika i razigranost domaće momčadi, Čakovčani su čak mogli proći i gore.

Početak susreta donio je najbolju današnju priliku gostujućeg sastava. Krunoslav Bratković je već u drugoj minuti bio najviši nakon ubacivanja iz kuta s desne strane, a njegov pokušaj glavom završio je na stativi, uz mali dodir Zagrebovog vratara Dragana Stojkića. Gosti su malo kasnije imali i obećavajuću akciju u polukontri, ali bez preciznog dodavanja koje bi otvorilo novu veliku opasnost za Zagrebovog čuvara mreže.

Slika 1 od 2.

Zagrebaši su u nastavku zaprijetili Labudovićevim nepreciznim udarcem glavom nakon Mujdžinog nabacivanja s desne strane, dok su Čakovčani u sličnoj situaciji upamtili Vitasov promašaj glavom na Piškorovo ubacivanje iz kuta. No, bilo je to tek zagrijavanje za ono pravo. Domaći su u drugom dijelu prvog poluvremena pojačali pritisak, a Lovrekov poništen pogodak zbog zaleđa i Tomićeva obrana Mandžukićevog opasnog udarca poslužili su kao najava za Zagrebovo vodstvo.

Mandžukić se u 30. minuti našao potpuno sam u povoljnoj poziciji na desnoj strani kaznenog prostora, a taj previd i poklon suparničke obrane jednostavno nije mogao propustiti - Vjekoslav Tomić nije imao puno šansi protiv snažnog udarca u suprotni kut i na semaforu je zasvijetlilo zasluženih 1:0 za domaće. Ta prednost je do kraja prvog poluvremena mogla biti i povećana, no Tomić je spretno reagirao na Lovrekov opasan pokušaj iz slobodnjaka s 20-ak metara, a nekoliko minuta kasnije i na Mandžukićev udarac s desne strane kaznenog prostora.

Slika 2 od 3.

Na otvaranju drugog poluvremena igrači Međimurja propustili su jedinu pravu priliku za povratak u susret. Darmopil je u 54. minuti nakon Štefančićevog dodavanja pucao u Ivankovićev blok, a udarac iz kuta u nastavku akcije donio je Štefančićev pokušaj glavom iz povoljne pozicije, no ni tu nije bilo pogotka - otišlo je iznad gola.

Zagrebovi nogometaši kaznili su goste za taj propust uz dva pogotka u samo šest minuta. U 63. minuti Brkljača je na desnoj strani kaznenog prostora petom odigrao za Lovreka, a domaća "devetnaestica" je lijepo naciljala suprotni Tomićev kut i povisila na 2:0. Raspoloženi Zagrebov napadač bio je u glavnoj ulozi i šest minuta kasnije. Ovog puta je u ulozi asistenta bio Mario Čutura, čije je dubinsko proigravanje Lovrek primio prsima, izbacio iz igre istrčalog Tomića i lako poslao loptu u mrežu za visokih 3:0. Priči je tu, zapravo, već bio kraj, a do pravog kraja ostalo je i malo atrakcije.

Slika 3 od 4.

Domaći su u 74. minuti stavili "točku na i" lijepom akcijom Lovreka, Mujdže i Brkljače. Nakon Lovrekovog proigravanja, Mujdža je s desne strane 16-erca asistirao Brkljači, a Zagrebov veznjak gurnuo je loptu preko crte za konačnih 4:0. Samo tri minute kasnije moglo je biti i 5:0, no Tomić je dobro ušao u Čuturin udarac nakon novog Mujdžinog dodavanja s desnog boka i time spriječio još teži potop svoje momčadi.