Varteks - Kamen Ingrad: Varaždinci prikovali Kamen za dno

Goran Tomičić • subota, 11.11.2006.

Varteks je u Velikoj drugi put ove sezone pobijedio u gostima, a tim porazom Kamen Ingrad je ostao usamljen na začelju...

Već u petoj minuti Varteks je poveo. Jertec je asistirao Čačiću koji je postigao svoj prvi gol za Krojače. U desetoj minuti Mujčin je iz slobodnog udarca pucao pored gola. U 15. minuti Šafarić je nakon povratne lopte Pape odlično pucao ali Avdukić je obranio. Nakon toga domaću su imali dvije prilike za izjednačenje. U 20. minuti Šimek je glavom pucao preko gola. Osam minuta kasnije Šimek je opet bio u prilici nakon ubacicanja Mujčina ali loše je reagirao. U 30. minuti Mujčin je opet pucao iz slobodnog udarca, a Mađarić je sačuvao mrežu Varteksa.

Dvije minute kasnije Varteks je riješio utakmicu. Liber je ubacio s lijeve strane, a Jertec pogodio za 2:0. Nakon toga trener Kamen Ingrada Tomljenović je napravio dvije izmjene. Brkića i Ostojića zamijenili su Zelenika i Šest. To je odmah donijelo smanjenje rezultata. Stipković je u 39. minuti ubacio za Zeleniku koji je golom za 1:2 donio malo nade Veličanima u pozitivan rezultat. U 42. minuti Stipković je imao odličnu priliku za izjednačenje, ali Mađarić je opet spasio Krojače.

Svaka nada Veličana se ugasila pet minuta kasnije kad je Kralj katastrofalno pogriješio i poklonio loptu Jertecu koji je rutinski plasirao pored Avdukića za 1:3.

U drugom poluvremenu Varteks je kontrolirao utakmicu, ali pravih prilika nije bilo ni na jednoj strani. U 85. minuti umjesto Čačića ušao je Begović koji je u 89. minuti postigao gol za konačnih 4:1. Varteks je upisao drugu gostujuću pobjedu u sezoni, a ovaj poraz je Kamen Ingradu donio začelje ljestvice i nove probleme.