Rijeka - S. Belupo: Sharbini se približio vrhu

Zoran Zdelar • subota, 11.11.2006.

Rijeka je lakše nego što se očekivalo svladala u današnjem susret momčad Slavena Belupa iz Koprivnice. Dvostruki strijelac bio je Ahmad Sharbini, a da je bilo malo više sreće i/ili preciznosti Rijeka je mogla slaviti još veću pobjedu...

Okršaj sredine ljestvice po pomalo prohladnom vremenu privukao je na Kantridu tek nešto više od 1.000 gledatelja. Samo oni najveći fanovi Rijeke stigli su danas na stadion i mogu biti zadovoljni viđenim, pogotovo u prvom poluvremenu.

Slika 2 od 2.

Očigledno je da Rijeka pod vodstvom Milivoja Bračuna napreduje u svim područjima, iako obrana još uvijek ima naviku barem nekoliko puta po susretu zaboraviti na pokojeg protivničkog pojedinca. Ovog puta takve greške nisu bile kobne. A Bračun je naravno ipak zadovoljan. Ahmad Sharbini ponovno je počeo zabijati, danas su pala dva pogotka i približio se na samo jedan pogodak zaostatka za Eduardom. Iako Eduardo i stariji Sharbini nisu u potpunosti usporedivi igrači, s obzirom da je Ahmad igrač šesnaesterca, a Dinamov Eduardo voli "lutati" terenom.

Da Slaven nema što tražiti danas na Kantridi ukazao je gostima upravo Sharbini već u 4. minuti. S tek jedan metar udaljenosti na asistenciju Gorana Rubila Ahmad je loptu ugurao u mrežu za neočekivano rano slavlje.

Slika 1 od 1.

Kod drugog pogotka velike zasluge ima i Nino Bule, koji je prošlu utakmicu spasio Rijeku s dva pogotka. Nakon što je bivši Hajdukov igrač ušao u kazneni prostor, uspio je pronaći na drugoj strani Sharbinija koji ovog puta s 10-11 metara trese mrežu.

Elvis Scoria teško je pratio i podnosio zbivanja na terenu. Tako se jednom "unio se u lice" četvrtom sucu, spominjao svojim igračima "bližu rodbinu", što su s obzirom na relativno tihu atmosferu na stadionu mogli čuti gotovo svih 1.500 prisutnih. Najviše ga je iznervirao žuti karton Miljenka Mumleka u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice. Naime, "Mumlek je zaboravio da igraju i iduće subote", kako mu je rekao Scoria. S obzirom da je Slaven pružio tako malo danas protiv Rijeke, članovi Armade nagradili su ga skandiranjem, a ostali gledatelji i pljeskom.

Slika 3 od 3.

Nešto više od 30 minuta na terenu je proveo i Španjolac Tonito koji je pred kraj susreta imao fantastičnu priliku za pogodak, s lijeve strane terena gađao je suprotni kut vrata, ali lopta je prošla tik uz mjesto na kojem se spaja greda i vratnica, no svejedno ga je publika nagradila pljeskom. Bilo je ipak vidljivo da je igrao opreznije zbog bojazni od obnovljenja ozljede.

Bio je Slaven Belupo zreo za primiti još nekoliko komada, priznao je to i vratar Jane Nikolski, ali više nije bilo dovoljno preciznosti. Rijeka tako sve više se približava vrhu. Nitko ne očekuje da se prestigne Hajduk ili Dinamo, ali treće mjesto postaje sve realnijom željom.