Kamen Ingrad - Međimurje: I dalje dobra igra Međimuraca

Ivana Strahija • subota, 30.09.2006.

Međimurci su u Veliku, prema najavama, otišli po bodove, a nitko im ne može reći da obećanje nisu izvršili. Još su jednom, ovaj puta u gostima, pokazali dobru igru, a jedina je slabija karika igre Međimuraca bio vratar Tomić, koji se ipak pribrao do kraja susreta.

Susret u Velikoj bio je važan za obje momčadi. Kamen je bodove trebao kako bi pobjegao sa dna prvoligaške ljestvice, dok su Međimurci nakon nekoliko loših utakmica ušli u pobjednički 'đir', kojeg su željeli nastaviti.

Utakmicu otvaraju gosti, odličnom akcijom Grgurovića, koji loptu precizno dodaje do Zuraka, na kojem je da poentira za vodstvo Međimurja. Rano je vodtstvo skoro koštalo Međimurce, pošto su se na par trenutaka opustili, taman dovoljno da domaćini izbore udarac iz kuta, pa se stanje u redovima gostiju brzo uozbiljilo.

Igrači Kamena su naravno nezadovoljni rezultatom, pritišću na gol vratara Tomića, kojem danas baš i nije bio najbolji dan. U više je navrata sreća spasila mrežu Međimurja od udaraca Šarića i Lazarevskog nego što je to učinio Tomić.

U 22. minuti gostujući se Štefančić probija pred gol domaćina, no uvidjevši da nije u poziciji za pogodak loptu nesebično šalje do Grgurovića, koji je još jednom precizni asistent. Ovog puta njegova lopta pronalazi Piškora, koji prekrasnim pogotkom trese mrežu vratara Avdukića za 0:2.

Do kraja prvog dijela prilike imaju i gosti i domaćini, no na odmor se odlazi nepromijenjenim rezultatom.

U drugom poluvremenu gosti mnogo upornije napadaju gostujući gol. Šanse bilježe Makarin u 50. i 60. minuti, Sivonjić u 48. te Kralj u 56. minuti. Najveću prigodu drugog dijela zasigurno je imao Makarin u 77. minuti, koji se nakon pogreške obrane Međimurja našao sam na tri metra od vrata gostiju, i uspijeva promašiti ono što rijetko tko bi.

Do kraja susreta Mujčin još jednom proteže vratara Tomića, koji se do tada sabrao, a gostujući Celišćak nakon još jednog žutog kartona zarađuje isključenje.

Ovim su susretom Međimurci pokazali da mogu biti dobri i na gostujućem travnjaku, posebice stoga što im Kamen Ingrad susret nije nimalo olakšao. Momčadi Kamena pripalo je ovim porazom samo začelje ljestvice, nakon što je Cibalia na vlastitom terenu nadmudrila goste iz Koprivnice.