Slaven Belupo - Rijeka: Slaven dramatično do prvih bodova

Slaven Belupo je 'morao' dobiti Rijeku. Na kraju je to i uspjelo momčadi Elvisa Scorije, bivšeg stratega momčadi s Kantride, iako uz puno muke i napetosti koja nije bila za ljude slabih živaca. Rijeka je opet puno griješila u obrani, to im se na kraju i osvetilo u vidu poraza u gradu Vegete.

Farmaceuti su pred svojih 2000 navijača (Armade je bilo znatno manje) krenuli oprezno, stvorili pokoju polupriliku, a tek potkraj prvog dijela skupili su hrabrosti za odlučniji udar. To je odmah dalo rezultata, Jambrušić je u 38. minuti ubacio s desne strane na drugu vratnicu, a Dalibor Božac odlično je prihvatio loptu i snažnim udarcem iz blizine matirao Žilića za 1:0.

Mumlek je u 41. minuti mogao povisiti vodstvo, no s 18 metara pogodio je vratnicu.

U nastavku Rijeka kreće odlučnije, u 50. minuti Lukunić je ostao sam i s desne strane uzdrmao vratnicu. Gosti nakon toga uglavnom napadaju, domaći prijete iz kontri. U 71. minuti sudac Vučemilović isključio je trenera Rijeke Skočića zbog prigovora, a dvije minute poslije Slaven je povisio vodstvo. Sopić je oduzeo loptu Kneževiću i proslijedio do Bojana Vručine, koji odmjerenim udarcem pogađa za 2:0.

Izgledalo je da je sve riješeno, ali Skočićevi jokeri Rubil i Ahmad Sharbini dovode goste do izjednačenja. U 81. minuti Rubil je ubacio s desne strane, rukom je u svom kaznenom prostoru igrao Poldrugač, a iz jedanaesterca pogađa Sharbini. Smo minutu poslije bilo je 2:2, Rubil je probio lijevu stranu i uposlio Sharbinija, koji je iz blizine precizan za 2:2.

Slaven Belupo ipak se ne predaje, traži i treći pogodak. Pogrešku Rijekine obrane u 87. minuti koristi Vručina, kojeg prekršajem na deset metara od Žilića zaustavlja Lerant. Sudac je opet pokazao na biječu točku, a kapetan domaćih Miljenko Mumlek vara Žilića i pogađa za konačnih 3:2. Jako važni bodovi za koprivničkog prvoligaša, koji sad ipak lakše nastavlja natjecanje. S druge strane, Rijeka bilježi i drugi uzastopni poraz u gostima uoči jadranskog derbija s Hajdukom na Kantridi.