Hajduk - Cibalia: Pobjeda za zadovoljstvo punih tribina

Bernard Jurišić • subota, 05.08.2006.

Zaista malo treba Hajdukovoj publici za povratak na tribine. Pobjeda u Čakovcu u prvom kolu i stidljive najave kako će ove sezone puhati novi vjetrovi, već na prvu utakmicu na Poljudu dovelo je desetak tisuća ljudi. Ugodno iznenađenje bilo je i osamdesetak vinkovačkih Ultrasa, koji su bučno podržavali svoju momčad svih 90 minuta.

U lijepoj atmosferi tople ljetne večeri, obje navijačke skupine transparentima su obilježile Dan pobjede i domovinske zahvalnosti. "Komu nije sveto 5.8.95 nek mu je prokleto", napisali su Ultrasi, Torcida je uzvratila s "U Oluji je sloboda rođena, Hrvatska je časnom borbom stvorena".

Slika 2 od 2.

Utakmicu su otvorili gosti, Križanović u 4. minuti puca desnom nogom u bliži kut, no Balić je spreman. Uzvraća Musa, povratnik u bijele redove, minutu kasnije, neprecizno.

Rastrčani Balatinac i Bušić izvode kontru u 11. minuti, Hajdukov napadač puca, Cibalijin vratar vadi loptu iz svog kuta.

Slika 4 od 4.

Slijedi "stvaralačka pauza" od dvadesetak minuta, u kojoj je Hajdukov trener Vulić zamijenio Jelavića Blatnjakom. Hajduk se pred kraj poluvremena opet probudio i priprijetio gostujućim vratima. Hrgović u 35. minuti ubacuje s lijeve strane, Balatinac u sredini puca, no vratar Marić vrhovima prstiju skreće loptu u korner.

Niko Kranjčar potezom u 40. minuti još je jednom dokazao klasu. Na 20 metara od vratiju "zavaljao" je dvojicu Vinkovčana i snačno pucao prizemno, Marić krajnjim naporom izbija u korner. Četiri minute kasnije Blatnjak ostavlja loptu glavom Bušiću, koji se ne snalazi.

Slika 5 od 5.

Otvaranje drugog dijela za Hajduk kao iz snova. Medvid i Bušić bili su u kontaktu u šesnaestercu Cibalije, Bušić pada, sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran je bio Kranjčar za 1:0.

Hajdukovi igrači kao da su se tek tada malo opustili, a akcije su sve češće sijevale na gostujućoj polovici. Kranjčar u 57. minuti puca u blok, lopta dolazi do Balatinca koji puca neprecizno s nekoliko metara udaljenosti.

Slika 1 od 1.

U 60. minuti kombiniraju Blatnjak i Musa, nakon čega Miladin puca glavom, no Marić lako hvata. Hrgović u 75. minuti prijeti s lijevog boka u bliži kut, Cibalijin vratar odbija u korner.

Vinkovčani su malo prestrašili domaću publiku u 86. i 88. minuti, kada su pucali Zekić i Bagarić s dvadesetak metara, no prvom je Balić obranio, a drugi je bio neprecizan.

Slika 3 od 3.

Točka na i dolazi u 89. minuti. Najprije je Munhoz predriblao svog čuvara i udarcem izborio korner. Kranjčar ubacuje iz kuta, Musa ostaje sam u sredini i lagano nogom ubacuje loptu u mrežu za 2:0.

Hajduk je tako ubilježio i drugu pobjedu u dva kola, iako igrom nije blistao. No, ni jedan od 10.000 nazočnih gledatelja zasigurno ne bi mijenjali lijepu igru za šest osvojenih bodova na startu prvenstva.

Zoran Vulić, trener Hajduka: "Znali smo da će utakmica biti teška, to se i obistinilo. Cibalia je kvalitetna momčad koja je imala neke šanse iz prekida u prvom dijelu, no nakon toga smo mi kontrolirali igru. Zadovoljan sam rezultatom, okrećemo se Kamen Ingradu. Igra može biti bolja, no već sam rekao, prava forma doći će tek nakon nekoliko kola. Sad je najvažnije skupljati bodove."

Siniša Jalić, trener Cibalije: "Najavljivali smo da nećemo igrati bunker, u početku smo kontrolirali utakmicu, a tijek igre preokrenuo je jedanaesterac. Mi smo nesretno izgubili u prošlom kolu, imamo težak raspored na početku i sad nam ne preostaje ništa drugo nego pobijediti Varteksa u sljedećem kolu. To je imperativ."