Osijek - Pula : Mučenje u Gradskom vrtu

Petar Plevnik • subota, 05.08.2006.

U prvom ovosezonskom prvenstvenom susretu u Gradskom vrtu, Osječani su lošom i neorganiziranom igrom razočarali svoje navijače, što im je na kraju bilo dovoljno tek za mršavih 0:0 protiv čvrstih Puljana...

Iako su i prošle sezone gledatelji u Gradskom vrtu navikli da njihovi ljubimci ne igraju pretjerano atraktivan nogomet i uglavnom pobjeđuju sa minimalnim rezultatom, večerašnja predstava Bijelo-plavih protiv Puljana teško da se može nazvati gledljivom.

Da Osječani večeras neće imati nimalo lak zadatak nešto više od 1000 gledatelja uvjerilo se već u trećoj minuti, kada Jerneić sa 15-ak metara, iz dobre pozicije, puca preko osječkog gola. Osječani su uzvratili samo dvije minute kasnije, kada, jedan od rijetkih Osječana koji je večeras zaslužio prolaznu ocjenu, Mostarlić, prolazi dvojicu, ubacuje prizemnu loptu u peterac Puljana, no odlični vratar gostiju Iveša kupi loptu ispred natrčalih Smoje i Barišića.

Najizgledniju situaciju za pogodak domaćini su imali u 18. minuti. Ponovno je u akciji bio Mostarlić, koji se probio po desnoj strani, idealno zavrnio u 16-erac gostiju za 17-godišnjeg Šoršu, koji se umjesto udarca odlučuje na dodavanje i prilika odlazi u nepovrat.

Puljani su najbolju priliku za pogodak propustili u 26. minuti, kada neugodni Jerneić prolazi osječku obranu i vratara Skendera, no loptu s gol linije izbija Milardović. Do kraja prvog dijela Puljani su još jednom opasno ugrozili vrata domaćina. Radas je sa više od 20 metara uputio pravu bombu pod gredu Skenderova gola, no osječki vratar sjajnom reakcijom izbija loptu u korner.

Na odmoru trener domaćina Ivo Šušak ostavlja u svlačionici danas neraspoloženog Šoršu, umjesto kojeg u igru ulazi povratnik iz Cibalije, Dejan Prijić. Na kakvu takvu prigodu u drugom dijelu čekali smo sve do 76. minute, kada Mostarlić puca, no njegov udarac stasiti Iveša brani bez problema, baš kao i sedam minuta kasnije, kada isti igrač lukavo puca, no Iveša je ponovno uspješniji.

I onda, kada su razočarani gledatelji već počeli napuštati Gradski vrt, Osječani stvaraju dvije ponajbolje prigodu na utakmici. Najprije u 90. minuti, Vitaić u 16-ercu gostiju pronalazi Vojnovića, no ovaj sa svega nekoliko metara glavom pogađa gredu te potom loše reagira na odbijenu loptu. Posljednju priliku za tri boda domaćini propuštaju u posljednjim trenucima susreta, kada, nakon dodavanja Mostarlića, Prijić loše reagira u izglednoj situaciji i čvrsta i dobro organizirana pulska momčad zasluženo odnosi bod iz Osijeka.