Zagreb - Slaven B.: Koprivnička lekcija

Ivor Krapac • subota, 13.05.2006.

Nogometaši Zagreba su na najružniji mogući način završili sezonu koju neće pamtiti po lijepom. Problemi s formom ključnih prvotimaca, ozljede, trenerska promjena i igrački odlasci tijekom prvenstva, neefikasnost, slabe igre i rezultati... Sve to pratilo je Zagrebaše u najvećem dijelu ovosezonskog ligaškog puta, a završilo je današnjom blijedom predstavom i uvjerljivim porazom od gostiju iz Koprivnice.

Slaven Belupo je u drugom dijelu kapitalizirao sve pogreške i propuste indisponirane domaće momčadi, koja je samo u prvih 45 minuta koliko-toliko kontrolirala stanje na terenu. U tom razdoblju lopta je uglavnom bila u posjedu Zagrebaša, no oni jednostavno nisu pronašli pravi odgovor što bi s njom, tako da Slavenovoj obrani i sigurnom vrataru Nikoloskom nije bilo teško otkloniti sve manje prijetnje pred njihovim golom. Izrazitih prilika nije bilo.

Stvari su se počele mijenjati već od samog starta drugog poluvremena. Nedugo po povratku na teren Zagrebaši su skuhali prvu veliku opasnost za goste; Ćustićev pokušaj s desne strane prvo je blokiran i odbijen do Mandžukića, a udarac domaćeg napadača iz povoljne pozicije nije uspio prevariti spremnog Nikoloskog. Završetak prijetnje dogodio se Brkljačinim udarcem s 18 metara i novom obranom gostujućeg vratara.

Slaven je ubrzo odgovorio i poveo s 1:0. Jedan od brojnih prodora Pere Pejića po desnom boku završio je nabacivanjem u središte 16-erca, do usamljenog Miljenka Mumleka, kojem nije bilo teško dovesti svoju momčad u vodstvo. Domaći obrambenjaci reagirali su prekasno, Mumlek je imao puno prostora...

Nekoliko minuta kasnije domaći su dobili i propustili najveću moguću priliku za brzo poravnanje. Mensur Mujdža je u sendviču Bodrušića i Kurilića srušen u 16-ercu, a Ivica Vrdoljak nije bio precizan s 11 m. Pucao je jako, ali previše po sredini gola, preblizu spretnog i raspoloženog Nikoloskog.

U nastavku je Zagrebov trener Miloš Rus pokušao oživjeti svoju momčad ubacivanjem Mire Pejića i Marina Oršulića, obavivši sve tri izmjene u prvoj polovici drugog dijela, no sve što je dobio bio je dodatni pad i uvjerljiv poraz. Marijo Dodik i Kruno Jambrušić su u završnici iskoristili nove pogreške u domaćoj obrani i postavili završnih 3:0.

Koprivničani su, tako, na lijep način zaključili turbulentnu sezonu, dok je Zagreb ostavljen sa svojim problemima, jako daleko od izdanja koja je pružao na prošlosezonskom putu do trećeg mjesta.