Osijek - Rijeka: Rijeka neokrznuta prošla Gradski vrt

Vedran Stilin • nedjelja, 14.08.2005.

Nogometaši Osijeka nakon trijumfa protiv Dinama i Zagreba danas su pretrpjeli svoj drugi poraz u ovoj sezoni. Iako se činilo kako će Rijeka iscrpljena doći u Gradski vrt zbog europskih obaveza, momčad s Kvarnera je imala samo jednu namjeru - prekinuti niz od dva uzastopna poraza, što im je u konačnici i uspjelo.

Slika 1 od 1.

Pred oko 4.000 gledatelja Osijek i Rijeka su otvorili utakmicu provjeravanjem snaga tako da se igra u prvim minutama većinom odvijala oko sredine igrališta. Prvu prigodu za pogodak je imao mladi osječki veznjak Marko Dinjar čiji udarac s 20-ak metara Riječani izbacuju u korner. Nakon toga smo vidjeli nekoliko poluprilika, da bi u 15. minuti lopta prvi i jedini puta završila u mreži na današnjem susretu. Linić je s desne strane dobro nabacio u domaći kazneni prostor gdje je nespretno reagirao novi igrač bijelo-plavih Brazilac David Junior Lopes kojega lopta prelazi i dolazi na glavu Ivančića. Obrambenom igraču kvarnerske momčadi nije bilo teško s pet metara matirati nemoćnog Skendera za vodstvo gostiju.

Dvije minute kasnije zbog električnog kvara gase se sva četiri reflektora te igrači ostaju u mraku. Prekid je trajao otprilike 7-8 minuta nakon kojih je glavni sudac Gerek dopustio da se susret nastavi. Osim pogotka, ovaj nestanak rasvijete zapravo je najzanimljivije što smo vidjeli u prvom dijelu jer je u produženih devet minuta samo Primorac opasnije ugrozi Žilićeva vrata međutim lopta je odsjela na vanjskom dijelu prečke riječkog gola.

U nastavku ista priča. Osijek se muči da stvori kakvu poluprigodu, dok Rijeka sigurnom i pametnom igrom čuva tri boda. U 49. minuti tako je Zekić propustio realizirati odličan ubačaj Rendulića te je lopta završila samo na desnoj vratnici Skenderovog gola. Igrala se 65. minuta u kojoj smo vidjeli najbolju priliku domaćina. Primorac je odlično prsima spustio loptu Turkoviću čiji udarac završava tik pored vratnice Rijekinog gola. I to je zapravo bilo sve od domaćina, dok su gosti još jednom pogodili vratnicu i promašili zicer u posljednjim trenucim kada je Prpić bio neprecizan. Na kraju je konačnih 0:1 zaslužen i realan ishod ove utakmice.