SuperSport HNL, 33. kolo, 04.05.2024, 19:30 h, Opus Arena
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić (Split), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Ante Terzić (Podstrana)
3:1(0:0) Lokomotiva
Marin Šotiček 90'
Lokomotiva
Susret počinje u 19:30 sati.
 Velika utakmica u borbi za Europu na rasporedu je u Osijeku. Domaćin u izravnoj borbi za četvrtu poziciju igra protiv Lokomotive.
1' Počeo je susret.
8' Prvi udarac na susretu, Nejašmić je odlučio testirati Čavlinu, opalio je s više od 20 metara, ali vratar Lokosa je spreman.
13' Tenzije sve više rastu, Titlić nije dosudio čisti prekršaj nad Pušićem uz aut liniju i nakon toga svaki kontakt je pod lupom tribina i osječke klupe.
19' Nakon kornera lopta je došla do Bukvića koji je opalio s ruba kaznenog prostora, od bloka u novi korner.
22' Najbolja prilika na susretu, ubačena lopta s lijeve strane, u sredini je bio Pušić, ali nije uspio zahvatiti loptu i poslati je u praznu mrežu.
32' Evo opasnosti za Čavlinu, Mierez se odlučio na udarac s nekih 18-19 metara, lopta prolazi malo pokraj vratnice.
37' Još jedan pokušaj Osijeka i još jedna pobjeda Čavline, Pušić je pucao s ruba kaznenog prostora, ali vratar Lokomotive brani.
41' Velika obrana Čavline! Odlično je gađao u donji kut Mierez, ali Čavlina je sjajno reagirao.
43' Korner za Lokomotivu, ubacio je Goričan, u skoku je najviši bio Bubanja koji glavom puca pokraj gola.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Lirim Kastrati, ulazi Duje Čop.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
52'
Žuti karton dobio je Vladan Bubanja.
52'
Izmjena! Izlazi Vladan Bubanja, ulazi Matej Matić.
56' Nova velika obrana Čavline! Mierez je ponovno pucao glavom, ali vratar Lokosa još jednom je sjajno obranio!
57'
Crveni, isključujući karton dobio je Karlo Bartolec.
57' Matković se sjurio prema golu, Bartolec ga je pokušao zaustaviti, prošao je iza njega, Matković pada, a Bartolec zarađuje izravni crveni karton.
60'
Izmjena! Izlazi Art Smakaj, ulazi Marko Vranjković.
64'
Žuti karton dobio je Darko Nejašmić.
65'
GOL! Osijek - Lokomotiva 1:0
Mrežu je zatresao Anton Matković.
65' Osijek uz puno sreće dolazi do vodstva! Bukvić je centrirao s lijeve strane, Matić glavom odbija loptu, ona pogađa nekog od suigrača, vraća se i pogađa u nogu Matića od kojeg se idealno odbija do samog Matkovića na 5-6 metara, a on zabija za 1:0!
74' Velika prilika za Osijek! Mierez je obišao Čavlinu i dao za Pušića koji ostavlja loptu Matkoviću, a on puca u blok Matića!
78'
GOL! Osijek - Lokomotiva 2:0
Mrežu je zatresao Ramon Mierez.
78' Najbolji strijelac lige ponovno zabija! Ubačena lopta iz kornera na prvu vratnicu, to su Mierezove situacije i on glavom zakucava za 2:0!
79'
Izmjena! Izlazi Silvio Goričan, ulazi Feta Fetai.
79'
Izmjena! Izlazi Robert Mudražija, ulazi Ivan Canjuga.
79'
GOL! Osijek - Lokomotiva 3:0
Mrežu je zatresao Anton Matković. Asistent je Andre Duarte.
79' Nova gužva pred golom Lokomotiva, Duarte je poslao loptu na drugu vratnicu gdje je Matković koji iz blizine zabija za 3:0!
84'
Izmjena! Izlazi Anton Matković, ulazi Šime Gržan.
84'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Šimun Mikolčić.
84'
Izmjena! Izlazi Enis Cokaj, ulazi Vedran Jugović.
89'
Izmjena! Izlazi Ramon Mierez, ulazi Kristian Fućak.
90'
GOL! Osijek - Lokomotiva 3:1
Mrežu je zatresao Marin Šotiček.
90' Sedam minuta nadokande.
90' Griješi Duarte i gubi loptu, Šotiček je uzima i zabija za 3:1.
90'
Izmjena! Izlazi Renan Guedes, ulazi Kristijan Lovrić.
90'+7' Kraj, pobjeda Osijeka 3:1!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!