Hajduk - Varteks: Bijela rapsodija za novu titulu

Bernard Jurišić • subota, 28.05.2005.

Hajduk je obranio titulu prvaka Hrvatske! Nakon sjajne prezentacije protiv nedoraslog Varteksa, splitski je klub po 6. put postao prvak Hrvatske, proslavivši svoju 17. titulu u povijesti.

Slika 2 od 2.

Iako su gubitak Kupa i loše igre ostavile dosta nervoze, nošeni pjesmom 25.000 navijača Splićani su već nakon dvije desetak minuta zadnje utakmice osigurali novi naslov. Kao i prošle sezone protiv istog protivnika, kapetan Hrvoje Vejić otključao je bravu Varaždinaca, nakon ubačaja Ćaćića, već u 2. minuti prekrasnim udarcem za 1:0.

Pet minuta kasnije Blatnjakov i Vejićev udarac s gol linije skida vratar Mance. U 11. minuti stvari su još bolje za domaće. Biščević prolazi sam kroz gostujuću sredinu i upošljava Bušića, njegov udarac odbija Mance, no pritrčava Biščević i lagano ubacuje loptu u mrežu za 2:0 i svoj prvi pogodak u HNL-u.

Hajdukov show nastavlja se u 20. minuti, kada Leko sjajno upošljava raspoloženog Kranjčara koji izlazi sam pred Mancea i asistira Bušiću za 3:0, uz velike ovacije s tribina za nesebičnost.

Samo dvije minute kasnije, već je 4:0. Ćaćić izvodi slobodan udarac sa gotovo 30 metara, lopta pogađa nekog u "živom zidu" i vara Mancea. Nakon samo 22 minute Hajduk je osigurao novu titulu.

Do poluvremena su Splićani mogli postići još nekoliko pogodaka, no obrana Varteksa uspijevala se nekoliko puta u posljednji trenutak spasiti. Poluvrijeme je zaključeno lijepom navijačkom koreografijom, koja je uz broj 17 (broj Hajdukovih titula), izvjesila transparent "Još jedna titula u nizu...".

Slika 1 od 1.

U drugom poluvremenu Hajduk više nije bio toliko agresivan, Varteks je došao do daha, no nije bio previše opasan. Štoviše, na drugoj strani pala su još dva pogotka. Nakon što je Leko u 65. minuti naciljao vratnicu, Bartulović odlično asistira Lovreku u 68. minuti, koji cilja suprotni kut s desetak metara za 5:0.

Posljednji pogodak djelo je igrača utakmice, raspoloženog i raspjevanog Nike Kranjčara. Prekrasnim prizemnim udarcem naciljao je suprotni kut Manceovih vratiju u 76. minuti za konačnih 6:0. To je bio najbolji znak treneru Igoru Štimcu da ga izvuče tri minute kasnije s terena i omogući mu ovacije svakog od 25.000 navijača na poljudskoj "školjci".

Hajdukova je momčad tako ipak trofejno završila ovu sezonu i nakon kratkog odmora, splitski klub kreće u još jedne pripreme za ultimativni cilj svake sezone - napad na Ligu prvaka.