Zagreb - Slaven B.: Golijada za kraj

Ivor Krapac • subota, 28.05.2005.

Igrači Zagreba su se na najljepši način oprostili od sezone koja im je donijela loš početak i puno bolji kraj. Momčad Mile Petkovića osigurala je treće mjesto visokom pobjedom nad Slaven Belupom, a iako ta pozicija neće donijeti opipljivu korist nastupa u Europi - ipak je vrijedna isticanja, pogotovo nakon što je u najvećem dijelu prve polovice sezone izgledalo da će se Zagrebaši morati boriti za ostanak u ligi.

Protiv Slavena je sve funkcioniralo sjajno, iako treba dodati da to nije bilo ni teško obzirom na potpunu indisponiranost gostujuće momčadi. Prvi današnji Zagrebov udar dogodio se u 20. minuti, nakon što je raniji dio susreta prošao u ispitivanju snaga. Jakirović je iz slobodnog udarca s desne strane dodao loptu Čuturi, a domaći lijevi bočni napravio je korak-dva i s dvadesetak metara sjajno pogodio gornji kut nemoćnog vratara Lisjaka.

U 33. minuti Jakirović se iz asistenta pretvorio u strijelca. Brkljača je na ulasku u kazneni prostor izvrtio svog čuvara i uputio loptu prema golu, vjerojatno s ciljem da zabije, no ispalo je da je to bilo odlično dodavanje za kolegu iz veznog reda, koji je primio loptu i iz blizine bez puno problema pogodio za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Zagrebaši su zabili još dva gola. Prvog je nakon prodora kraj danas lošeg Gala upisao Pelaić, a u 42. minuti dogodio se najljepši trenutak utakmice. Jakirović je poslužio Senijada Ibričića, a domaća "desetka" istaknula se krasnim lobom, neuhvatljivim za Lisjaka, za velikih 4:0 pri odlasku na veliki odmor.

Po povratku na teren Koprivničani su ubrzo popili i peti gol. Počeli su zabijati i stoperi - točnije, Ivica Vrdoljak, koji je nakon solo-prodora stigao u središte 16-erca i lako probio Lisjaka.

Nakon toga gosti su se malo oporavili i napravili pritisak na suparničkoj polovici. Epilog tog dijela igre bio je Šomocijev pogodak u 72. minuti, na Dodikovu povratnu loptu glavom, no vrlo brzo Koprivničani su ponovno bili darežljivi u obrani. Već u sljedećem napadu dogodio se šesti Zagrebov gol, s novom Jakirovićevom asistencijom i Vidovićevom realizacijom.

Festival pogodaka Petkovićeve momčadi zaključio je igrač koji je sve i započeo. Mario Čutura lakoćom je poentirao iz sredine kaznenog prostora nakon Čunčićevog dodavanja s desne strane. Zagrebaši su značajno poboljšali sliku ionako efikasnog posljednjeg prvenstvenog kola...