Slaven Belupo - Kamen Ingrad: Musa spasio domaće poraza

Nije to bio prvenstveni start kakvog su očekivali i priželjkivali igrači i navijači Slavena Belupa. Nakon poraza u Kranjčevićevoj, tri boda s Kamen Ingradom nametala su se kao imperativ, a uz to se vjerovalo kako su Veličani ipak oslabljeni u odnosu na prošlu sezonu. Međutim, na kraju Slavenaši mogu biti zadovoljni što su pred svojim navijačima uspjeli izbjeći poraz.

Gosti su krenuli s trojicom napadača, a domaće je u 7. minuti snašla nesreća, jer je zbog ozljede zadnje lože igru morao napustiti Višković. Ušao je Karabatić, kasnije će se pokazati da je to bio Karačićev pogrešan potez.

Prvu je prigodu imao Dunković u 9. minuti, ali tuče iznad grede. Hladan tuš za domaće u 29. minuti. Brajković je izveo slobodni udarac s desne strane, a Srđan Lakić je glavom iz blizine pogodio mrežu za vodstvo Kamena od 0:1.

Pokušaje Šaranovića i Muse potom zaustavlja Čavlina, a Dunković u dva navrata ne pogađa okvir gola.

U nastavku i Slaven igra s tri špice, umjesto Kovača je ušao Karabogdan. Farmaceuti igraju bolje, odlučnije, i u 55. minuti Kralj ruši Musu u šesnaestercu, a sudac Širić dosuđuje jedanaesterac. Igor Musa je sam izveo penal i pogodio za izjednačenje.

Do kraja su obje momčadi mogle do vodećeg pogotka, ali se ispriječio okvir gola. U 72. minuti Darmopilov udarac brani Lisjak, a u nastavku akcije Lakić pogađa gredu. Karačić u 74. minuti umjesto indisponiranog Karabatića uvodi Dodika, koji je u 85. minuti snažnim udarcem s 20 metara također pogodio vratnicu. Bio je to potez utakmice, ali se lopta odbila u polje. Dodiku ovaj put nije bilo suđeno da bude Karačićev spasitelj, kao u 1. kolu Intertoto kupa, kad je postigao pobjednički pogodak protiv slovenske Drave.

Kako je Slaven u završnici sve karte bacio u napad, ostalo je dosta prostora ispred Lisjaka, ali igrači Kamena to nisu znali iskoristiti. Ipak, Veličani na kraju mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom.