Zadar - Slaven B.: "Petarda" u Stanovima

Ono što su najavili, to su i ostvarili koprivnički nogometaši. U zadarskim Stanovima, na vrlo vrućem i neugodnom terenu, Slaven Belupo postigao je vrlo uvjerljivu pobjedu od 5:1 nad lošim sastavom domaćina. Sada je Slaven Belupo na korak do Lige za prvaka.

Od početka su gosti diktirali igru i tražili pogodak. Zadrane je načeo Posavec u 29. minuti, prevario je dvojicu igrača i pogodio donji desni kut za 0:1. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a Zadar nije uputio udarac u okvir gola.

U nastavku se domaća momčad vratila u igru, nakon što je sudac Pristovnik prekršaj Posavca na Jurjeviću kaznio jedanaestercem, iako su gosti smatrali da je faul bio izvan šesnaesterca. S bijele točke izjednačio je Gudelj.

Ubrzo je Zadar ostao s igračem manje zbog isključenja Buljata, što je Slaven Belupo iskoristio i do kraja postigao još četiri pogotka. Pogodak za novo vodstvo postigao je Karabogdan iz blizine nakon udarca Vukojevića. Dodik se u 80. minuti našao sam na desetak metara i rutinski matirao Subašića. Na 1:4 povisio je Vukojević, obijenu loptu nakon udarca Pejića spremio je u praznu mrežu.

Točku na i velike pobjede stavio je ponajbolji pojedinac susreta Ognjen Vukojević najljepšim pogotkom na utakmici u 90. minuti, kad je s 25 metara pogodio gornji desni kut domaćih vratiju za konačnih 1:5.