Pogodak u posljednjoj minuti ostavio prvenstvo otvorenim

Tomislav Pacak • subota, 09.04.2005.

Rijeka je pogotkom Novakovića u 90. minuti osvojila bod na Poljudu i tako zadržala neizvjesnost u prvenstvu. Zagreb je kreirao čudesan preokret protiv Intera, a jedini je pobjedu u Ligi za prvaka zabilježio Varteks. Dinamo nije mogao bolje od 0:0 protiv Kamen Ingrada, dok su po tri boda sjela na konto Zadra i Međimurja...

Rijeka se pobrinula da Hajduk ne odmakne previše, te je remijem izborenim u posljednjim trenucima susreta ostavila prvenstvo otvorenim. Po dosadnoj kiši Hajduk je poveo pogotkom Munhoza, a bod gostima donosi Novaković i spašava neizvjesnost prvenstva.

Odličnom igrom Inter je u Kranjčevićevoj zaskočio Zagreb i na poluvrijeme je otišao s prednošću od 3:0, a u tim trenucima preokret Zagreba činio se zaista malo vjerojatnim. Ipak, pogocima Bartolovića, Ibričića i Ivankovića "pjesnici" su uspjeli uzeti bod, mogli su i sva tri..

Dinamo i Kamen Ingrad odigrali su slabu utakmicu bez pogodaka, "modri" usprkos 20-0 u kornerima nisu zaslužili prolaznu ocjenu. Međimurje je pogotkom Guve svladao Pulu i vratio malo nade u spas, dok je Zadar pobijedio Osijek s 2:0 pogocima "jokera" s klupe, Barnjaka.

1. HNL "Ožujsko", 24. kolo, 9. travnja:

Liga za prvaka:
Zagreb - Inter 3:3 (0:3) (Bartolović 71', Ibričić 80', Ivanković 87'; Poljak 10', 29', Zekić 43')
Hajduk - Rijeka 1:1 (1:0) (Munhoz 35'; Novaković 90')
Varteks - Slaven Belupo 2:0 (1:0) (Petričević 34', Pavličić 49')