Varteks - Slaven Belupo: Pobjeda za četvrto mjesto

Marko Breljak • subota, 09.04.2005.

U odličnoj utakmici, pred svega tisuću i pol gledatelja, nogometaši Varteksa svladali su u lokalnom derbiju Slaven Belupo i sa šestog stigli na četvro mjesto tablice, samo dva boda iza drugoplasirane Rijeke. Utakmica se igrala po vrlo teškom terenu, natopljenom kišom, no unatoč tomu, obje momčadi prezentirale su odličan napadački nogomet.

Prvu prijetnju na utakmici vidjeli smo u 5. minuti, kada je Posavčev slobodni udarac «prohujao» pored Koprićeve vratnice. U 8. minuti prvi puta u opasnoj situaciji su i nogometaši Varteksa, no Lisjak brani Jolićev udarac glavom. Najbolju prigodu u prvom poluvremenu gosti imaju u 11. minuti, kada Dodik pronalazi Pejića, ali njegov udarac Koprić odlično brani.

Nakon furiznog starta u utakmicu, tempo je i dalje visok, no bez većih prigoda do 29. minute, kada je Lisjak još jednom siguran, ovog puta nakon Halilovićevog udarca glavom. Jolić pokuašva u 31. minuti, ali ga je u trenutku kada je trebao uputiti udarac, omela obrana Koprivničana. Nedugo potom pao je i prvi pogodak.

Halilović odlično odnosi loptu Vukojeviću, Šafarić s njom ulazi u kazneni prostor Slavena, a na petercu ju Jolić propušta za Petričevića, koji silovito pogađa za 1:0.

U nastavku igre Ćiro Blažević uvodi Pavličića, a ovaj mu se odužuje samo četiri minute kasnije, pogotkom, koji je riješio pitanje pobjednika. Najzaslužniji za pogodak nije nitko od igrača Varteksa, već stoper Slaven Belupa Jurica Karabatić, koji mu je poklonio loptu, za ulazak u kazneni prostor i pogodak za 2:0.

Nakon toga gosti pritišću, a zamjena Jambrušić ima u 57. minuti idealnu prigodu. Ipak, mladi vratar Varteksa Miroslav Koprić još se jednom potvrđuje kao veliki potencijal i brani njegov udarac.

Srebrenko Posavec nalazi se u prigodama u 62. i 64. minuti, no prvo Koprić, a potom Kristić čuvaju svoju mrežu netaknutom. Pokušavao je Slaven Belupo do kraja utakmice smanjiti prednost, no nisu uspjeli. Da nesreća bude veća, Petar Bošnjak i Srebrenko Posavec zaradili su po treći žuti karton i neće moći igrati protiv Hajduka idućeg vikenda u Koprivnici.

Varteks je do pobjede stigao posve zasluženo, a ovo je već treća pobjeda nad Koprivničanima u ovoj sezoni.

Miroslav Blažević: "Malotko nas je ovako namučio kao Slaven Belupo, no zato je pobjeda dvostruko slađa. S ovom pobjedom smo ponovno bliže vrhu, a kako favoriti baš ne oduševljavaju, vjerujem da ćemo mnogima pomrsiti račune."
Branko Karačić: "Nonšalancija pojedinih igrača nas je skupo koštala. Očito su moji igrači pomislili kako je ulaskom u Ligu za prvaka sezona završena. Čestitke treneru svih trenera Miroslavu Blaževiću, njegova momčad je danas znala iskoristiti svoje prigode."