Međimurje - Slaven B.: Dodik odlučio utakmicu

Bodovi iz ove utakmice bili su vrlo značajni za obje momčadi - domaćini bi uhvatili priključak s ostalim ugroženim klubovima, dok je "farmaceutima" pobjeda trebala za ostanak u igri za prvih šest pozicija.

Slika 1 od 1.

Gosti iz Koprivnice odlučnije su ušli u susret, po teškom terenu od prve minute dali su do znanja da ih zanimaju samo tri boda. Već u 3. minuti Musa je tukao s 18 metara, lopta odlazi pored vratiju. U 9. minuti Pejić s desne strane ubacuje za Viškovića, koji s desetak metara ne pogađa okvir gola. U 10. minuti pokušao je Martins s 20 metara, Lisjak je bio siguran.

Pejić se našao u prigodi u 13. minuti nakon ubačaja Muse, ali je Staneković refleksno obranio njegov pokušaj iz blizine.

Slaven Belupo je poveo u 17. minuti. Sve je napravio Posavec, izvrtio je svog čuvara i idealnim pasom uposlio Marija Dodika, koji takvu priliku, iz neposredne blizine, jednostavno nije smio promašiti i to je 0:1.

Potom je Slaven mirno kontrolirao utakmicu, do kraja prvog dijela nije bilo izrazitijih prilika. U 27. minuti pokušao je Kresinger nakon ubačaja Čordaša, Lisjak je bio siguran, a u 32. Musa je izravno iz kornera pokušao iznenaditi Stanekovića, koji je uhvatio loptu.

U nastavku su umjesto Ačkara i Kresingera kod Međimurja ušli Kovačević i Haxhiu, što je donijelo određenu živost. Ipak, prvi je zaprijetio Vukojević, odlično je s 40 metara tukao u 47. minuti, ali je Staneković izbio u korner. U 64. minuti pokušao je Jančetić s 25 metara, Lisjak je obranio. U 71. minuti u prilici je Pejić, nakon ubačaja Muse tukao je glavom, no pogodio je braniča Međimurja. U 75. minuti Karabatić je s dva metra tukao glavom, ali iznad gola.

Domaća momčad u završnici je napala svim silama, Sesar je prekomandiran u vrh napada, ali to nije pomoglo Čakovčanima. Štoviše, ostavili su puno prostora na svojoj polovici, što gosti iz nekoliko kontranapada ne uspijevaju kazniti. Na kraju je ostalo 0:1, Međimurje na putu prema drugoj ligi, a Slaven Belupo ostaje u otvorenoj borbi za Ligu za prvaka.

Po završetku susreta igrači Slavena Belupa dresovima su nagradili malobrojne navijače pristigle iz Koprivnice.