Zagreb - Cibalia: "Pjesnici" iskoristili svoje prilike

Alan Sinovčić • srijeda, 10.10.2001.

Zagreb je današnjom pobjedom nad Cibaliom na domaćem terenu od 3:0 nastavio niz odličnih igara i ponovno zasjeo na prvo mjesto HNL. Zagrebaši su do osme prvenstvene pobjede došli teže nego što to rezultat od 3:0 može sugerirati. Tijekom cijele utakmice gosti su ozbiljno prijetili iz kontranapada, a samo zahvaljujući njihovoj nepreciznosti i odličnom Vasilju Zagrebova je mreža ostala nedirnuta.

Cibalia je na teren izašla u ofanzivnoj postavi sa čak tri napasača, pa su se tako ispunile najave trenera gostiju Davora Čopa kako se u Zagreb njegova ekipa ne ide braniti nego nadigravati. Zagreb je izašao u svojoj standardnoj postavi osim što je umjesto Ješea zaigrao Osibov.

Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 17. minuti kada je Hasančić volejem dobro, ali ipak malo previsoko, opalio loptu nabačenu iz kornera. Dvije minute kasnije Hasančić je ponovno u akciji, oduzeo je jednu loptu na 40 metara od suparničkog gola, prošao dvojicu igrača, izbio sam pred golmana ali je završnica bila traljava, pucao je tako da je lopta jedva došla do golmana. Tada nastupa jedno zatišje, barem što se prigoda tiče. Zagreb je polako gradio svoje napade, ali nije uspio organizirati ništa opasnije po gol gostiju, dok su Vinkovčani dugim loptama prema svojoj trojici isturenih napadača pokušavali nepšto iz kontranapada. U zadnjoj minuti prvog dijela domaći stižu do vodstva. Bulat je probio lijevu stranu, ubacio nisku loptu koju odlično zahvaća Franja i šalje ju u donji desni kut vratiju Cibalije.

Prvih 20 minuta nastavka pripalo je gostima koji su pokušavali sve nebi li izjednačili omjer. U tom su razdoblju Bartolović i Karabogdan imali 100-postotne prilike koje su upropastili lošim udarcima. Kako to obično biva, kazna je ubrzo stigla s druge strane. U 75. minuti Olić je prošao jednog igrača Cibalije po desnoj strani, ubacio loptu za Hasančića koji lagano pogađa za 2:0. Pet minuta kasnije isti scenarij, samo što je egzekutor ovoga puta bio Franja. Olić je ponovno probio po desnoj strani, ubacio loptu točno na nogu Franji koji postavlja konačnih 3:0. Do kraja utakmice Franja je imao priliku postaviti svoj hat-trick. U 88. minuti iz izgledne prilike sa 5 metara pogodio je stativu.

Zlatko Kranjčar, trener Zagreba: "Cibalia se dobro postavila na terenu, igrali su vrlo disciplinirano, dok mi nismo uspjevali u prvom dijelu iskoristiti svoje šanse. Utakmica bi poprimila drugačiji tijek da smo pri početku utakmice uspjeli iskoristiti barem jednu od svojih prigoda. Mene veseli da smo danas za razliku od prijašnjih utakmica odigrali jako dobro u zadnjih 20 minuta. Pobijedili smo zahvaljujući odličnim individualcima, ponajviše zahvaljujući Franji i Oliću."

Davor Čop, trener Cibalije: "Izgubili smno 3:0 ali je ova utakmica mogla završiti i potpuno drukčije. Mi smo se danas ovdje došli nadigravati i mislim da smo dobro parirali Zagrebu tijekom svih 90 minuta. Promašili smo 2-3 čiste prilike i Zagreb je to znao kazniti. Problem za nas je bio to što smo primili gol u zadnjoj minuti prvog dijela. Da smo se tada obranili, možda bismo čak i pobijedili. Ipak, mislim da je Zagreb zasluženo pobijedio."