Slaven "otkinuo" dva boda Dinamu

Davor Sajko • srijeda, 10.10.2001.

Misija "SP 2002." je uspješno završena i nogomet se već danas vratio u kolotečinu prvim susretom 10. kola 1. HNL. U Osijeku je istoimeni domaćin ugostio Kamen Ingrad i nakon početnog vodstva gostiju ipak uspio doći do pobjede. Poveo je Kamen Ingrad u 16. minuti pogotkom Balaškovića, dok je Osijek poravnao preko Beširevića u 25. minuti susreta. Pobjedu i tri boda Osječanima je osigurao pogotkom u 57. minuti hrvatski U-21 reprezentativac Mato Neretljak. Ujedno je i ovo prva pobjeda novog trenera Osijeka, Vjekoslava Lokice.

Odigrani su i preostali susreti 10. kola 1. HNL. Strijelci su bili izuzetno raspoloženi, prvenstveno u Varaždinu i na Kantridi gdje postignuto šest tj. pet pogodaka. Nakon što su gosti iz Zadra poveli u Varaždinu pogotkom s bijele točke osam minuta je trebalo "krojačima" da poravnaju rezultat, a sve ostalo bilo je u režiji varaždinskih igrača. Čak se u tri navrata u listu strijelaca upisao Saša Bjelanović, dok su po jedan pogodak postigli Granić i Kastel. U Rijeci je istoimeni domaćin već u trećoj minuti susreta imao 1:0, a nakon prvih 45 minuta bilo je visokih 3:0. Nastavak je Rijeka također riješila u svoju korist tako da su na kraju gosti iz Šibenika travnjak napustili s pet pogodaka u svojoj mreži. U posljednjem večernjem susretu Hajduk je protiv Pomorca na Poljudu od 18. minute vodio (Carević), a tek je u posljednjim minutama susreta potvrdio svoju pobjedu. Strijelci su bili Vuković (87) i Radčenko (89).

U popodnevnim satima oslabljeni Dinamo je u slaboj utakmici protiv Slaven Belupa u Koprivnici odigrao bez pogodaka. "Pjesnici" su u Kranjčevićevoj došli do nova tri boda pobjedom protiv Cibalije zahvaljujući odličnim intervencijama Vasilja, a i nes(p)retnosti vinkovačkih napadača. Franja u dva navrata (45, 80) te Hasančić u 75. minuti susreta donijeli su tri boda Zagrebu, vrijedna prvog mjesta na tablici nakon deset odigranih kola. U Sigetu je Hrvatski dragovoljac nakon početnog vodstva Čakovčana pred kraja prvog dijela poravnao rezultat, a tri minute prije kraja susreta Lalić je osigurao "Dragovoljcima" tri boda. u Slavonskom Brodu je gostovao "junak" prošlog kola TŠK, ali ga je domaća Marsonija kući ispratila s tri pogotka (Alić, Markovinović, Cesarec).

Sljedeće kolo na rasporedu je ovog vikenda kada je na raspored i "derbi svih derbija", Dinamo - Hajduk. Susreta je na raspored u nedjelju s početkom u 18 sati na stadionu Maksimir.