SuperSport HNL, 33. kolo, 03.05.2024, 17:00 h, Zagreb, ŠC Rudeš
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Ivan Starčević (Bjelovar), Bruno Premužaj (Varaždin), Marino Majstrović
Salim Fago Lawal 16'
Mario Čuić 73'
Mateo Lisica 75'
Istra 1961

[VIDEO] Tramezzani povukao ključne poteze, igrači s klupe donijeli pobjedu Istri

Mihaela Bradovski • petak, 03.05.2024.

Istra 1961 upisala je pobjedu u gostima kod Rudeša. Gosti su slavili s 3:1, a nakon ravnopravnog prvog dijela, u nastavku susreta igrači s klupe odlučili su pobjednika...

Istra 1961 upisala je novu pobjedu, slavila je u gostima s 3:1 kod Rudeša koji je tako ostao na samo sedam osvojenih bodova. Pokušava Rudeš uhvatiti barem drugu pobjedu u završnici sezone, ali niti danas joj se nije približio.

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, a na odmor se otišlo s 1:1. Istra je bolje krenula, naplatila to pogotkom, ali domaćin se brzo vratio.

U 16. minuti Istra je povela. Petrusenko je ubacio iz kornera, Kuzmanić glavom odbija loptu na rub kaznenog prostora gdje je sam Lawal i iz prve lijepim udarcem pogađa za vodstvo.

Nije dugo trajalo slavlje gostiju. Tri minute kasnije Rudeš poravnava. Ćorić je odlično prošao desnom stranom i ubacio u sredinu gdje je Mašala koji dobro skače i glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela pogodaka više nije bilo, ali moglo ih je biti. U 41. minuti Mašala je nakon dobre akcije opasno pucao, ali Majkić je sjajno reagirao i obranio.

Inače, u 35. minuti dogodio se vrlo ružan sudar Markovića i Devetaka, vratar Rudeša nakratko je izgubio svijest i morao je napustiti igru.

U drugom poluvremenu Paolo Tramezzani je povukao brojne izmjene i pogodio. Upravo igrači s klupe odveli su ga do pobjede.

U 73. minuti dobra lopta kroz sredinu upućena je za Čuića koji je prima, namješta se na 18 metara i lijepo pogađa za 2:1.

Samo dvije minute kasnije novi pogodak. Devetak je s lijeve strane odlično na drugoj strani pronašao Lisicu koji puca u bliži kut i zabija uz lošu reakciju Cibana.

Istra je bila u naletu i imala sjajnu priliku u 80. minuti, ali greda je zaustavila Vuka dok je Jaganjac nakon toga poslao loptu pokraj gola.

U konačnici zaslužena pobjeda gostiju koji su bili bolji protivnik i nisu dopustili iznenađenje.