SuperSport HNL, 33. kolo, 05.05.2024, 19:30 h, Rujevica
Suci: Tamas Bognar, Balazs Buzas, Peter Kobor, Bence Csonka (svi Mađarska)
1:2(0:0) Dinamo
Bruno Petković 75'
Arber Hoxha 89'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo napravio veliki korak prema tituli prvaka preokretom na Rujevici!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.05.2024.

Utakmica sezone, utakmica odluke, epiteti su se nizali, a na kraju je Dinamo uspio doći do sva tri boda, preokretom je svladao Rijeku s 2:1 i odvojio se na plus četiri...

Drama na Rujevici otišla je na stranu Dinama. Modri su slavili s 2:1, pobjegli su na četiri boda prednosti i vrlo su blizu titule prvaka.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka susreta igralo se dinamično i obostrano aktivno. Rijeka je vrlo visoko pritiskala i napadala Modre koji su imali dosta problema u iznošenju lopte u fazu napada.

Međutim prvo uzbuđenje na susretu bilo je na polovici Riječana kada je u devetoj minuti Martin Baturina pobjegao i došao sam pred vratara, gađao u kut i pogodio vratnicu. U konačnici ipak ništa ne bi bilo od pogotka, Baturina je bio u vrlo malom zaleđu.

Rijeka je u ostatku prvog poluvremena imala niz udaraca prema golu, bili su to udarci izvan 16 metara, ali tek po jedan pokušaj Fruka i Pašalića izgledali su opasnije dok su ostali bili ipak dosta neprecizni.

I dok je Rijeka nizala udarce izvana, Dinamo je bio potpuno bezopasan u igri prema naprijed. Izuzev tog bijega Baturine, nije bilo opasnosti za vrata Labrovića.

Na poluvremenu je Jakirović uveo Špikića umjesto Kulenovića, promijenio formaciju i Dinamo je nešto bolje izgledao u tim početnim minutama drugog dijela.

No, Rijeka je ubrzo došla do vodstva. U 49. minuti Pašalić je ubacio s desne strane kaznenog prostora, u produžetku mu je uklizao Pierre-Gabriel i Mađar je pokazao na 11 metara.

Loptu je uzeo Marko Pjaca i snažnim udarcem pod gredu u kut doveo Rijeku u vodstvo. Dok se burno slavilo na terenu i tribinama, Pjaca je iz poštovanja prema svom bivšem klubu bio vrlo suzdržan.

Nakon vodstva Rijeke, promijenila se i priča na travnjaku. Dinamo je krenuo otvorenije prema naprijed, no riječka obrana je dobro stajala i zatvarala eventualne opasnosti.

U 75. minuti Petković se dobro izborio za loptu i našao se na 20-ak metara gdje ga ruši Radeljić. Petković uzima loptu i velemajstorski pogađa preko živog zida u sam kut za 1:1.

Odmah je Željko Sopić reagirao i povukao trostruku zamjenu i Rijeka je krenula po pogodak svjesna da s bodom ostaje na drugom mjestu.

U 82. minuti milimetri su dijelili Rijeku od novog vodstva. Pašalić je ubacio, a Smolčić je glavom skrenuo loptu, no ona pogađa vratnicu na olakšanje Nevistića.

U 89. minuti Dinamo dolazi do potpunog preokreta! Odlična lopta upućena je u kontru prema Hoxhi koji je tek ušao u igru, Hoxha lakoćom prolazi Mitrovića i pogađa u suprotni kut!

Do kraja susreta Rijeka je pritisnula, prijetila opasno preko Jankovića i Pašalića, ali lopta nije htjela u mrežu i Dinamo je proslavio možda i ključnu pobjedu u borbi za titulu prvaka!