SuperSport HNL, 31. kolo, 21.04.2024, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Kruno Šarić; 4. sudac: Zdenko Lovrić
Sandro Kulenović 60'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo slavi Kulenovića i barem privremeno preuzima vrh SuperSport HNL-a!

Petar Jenjić • nedjelja, 21.04.2024.

U susretu 31. kola SuperSport HNL-a, Lokomotiva je u Kranjčevićevoj bila domaćin Dinamu. Jako zanimljiv zagrebački dvoboj otišao je na stranu Modrih čiji je junak bio Sandro Kulenović, ali i Ivan Nevistić s obranjenim zicerom...

Puna Kranjčevićeva pratila je dvoboj Lokomotive i Dinama. Zagrebački dvoboj otišao je na stranu hrvatskog prvaka koji je nakon sat vremena igre slomio otpor protivnika. Lokosi su kasnije imali svoje šanse, no nisu ih realizirali pa je ostalo 0:1 za Modre.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S ova tri boda Dinamo je barem privremeno, dok Rijeka ne odigra svoj susret s Goricom, preuzeo vrh ljestvice s bodom prednosti ispred spomenute ekipe.

Prvi konkretniji pokušaj stigao je u 12. minuti. Izveo je Martin Baturina korner, a loptu iz voleja opalio Bruno Petković. Nije bio loš pokušaj, no otišao je ipak van okvira gola.

Devet minuta kasnije velika šansa za goste. Sandro Kulenović šalje loptu s boka u kazneni prostor, obrana Lokosa odbila je samo do Gabriela Vidovića čiji je udarac završio na stativi. Odmah nakon toga Ivanu Nevistiću lopta je prešla preko noge i krenula u gol, no uspio je vratar Dinama izbiti malo ispred gol linije.

Vrlo dobar pokušaj bio je onaj Baturine u 36. minuti, no nije išlo u okvir Lokomotivinog gola. Iz prvog poluvremena izdvajaju se udarci izvana Josipa Mišića s jedne i Roberta Mudražije s druge strane, ali oba su išla ravno u vratare. Bio je to kraj prvog poluvremena.

Odmah početkom nastavka Takuro Kaneko je centrirao na Baturinu čiji udarac glavom odlazi iznad grede. Tri minute kasnije isti ishod. Petković je odličnom loptom uposlio Kulenovića koji se izborio za prostor, ali bio neprecizan. U 52. minuti Kaneko je ubacio na drugu stativu za Gabrijela Vidovića, on glavom vraća za Baturinu koji je pucao na isti način. Nikola Čavlina sjajno je obranio.

Dinamo je slomio otpor Lokomotive nakon točno sat vremena igre. Baturina je ubacio iz slobodnog udarca, Maxime Bernauer je glavom vratio loptu za Kulenovića koji je iz voleja sa sedam metara skreće u mrežu.

Mat situacija za Goričana za izjednačenje stigla je u 73. minuti, igrač Lokomotive sam je izašao pred Nevistića, ali sjajna obrana vratara Dinama. Tri minute kasnije u šansi je bio i Karlo Bartolec, no Nevistić je ponovno bio na mjestu. Do kraja se rezultat više nije promijenio.