SuperSport HNL, 31. kolo, 20.04.2024, 19:05 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Goran Pataki (Đakovo), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
Slaven Belupo
0:1(0:1) Hajduk
Aleksandar Trajkovski 12'
Hajduk

[VIDEO] Hajduk prekinuo crni niz, jedan pogodak dovoljan za slavlje u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 20.04.2024.

Subotnji program u SuperSport HNL-u zaključen je susretom između Slaven Belupa i Hajduka. Splićani su upisali pobjedu 1:0...

Dvoboj između Slaven Belupa i Hajduka nije ponudio golijadu, ali bilo je dosta prilika na obje strane. Kako Splićani mogu smatrati da su i uvjerljivije trebali slaviti, jednako tako domaćini mogu smatrati da nisu zaslužili poraz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hajduk je dobro ušao u utakmicu, odmah je preuzeo kontrolu i nije dopustio domaćinu da mu ozbiljno zaprijeti u toj ranoj fazi.

Gosti su vrlo rano došli do vodstva. Već u 12. minuti Brekalo je ubacio s desne strane, obrana Slavena je zaspala, sam je potpuno ostao Aleksandar Trajkovski i iz blizine lakoćom je zabio za 1:0.

Deset minuta kasnije nova velika prilika za Splićane, točnije dvije u kratkom razdoblju. Sušak je oba puta odlično reagirao. Prvo je obranio pokušaj Odjidje koji je pucao nisko s 11-12 metara, a zatim i odličan pokušaj Kalika poluvisoko u suprotni kut s ruba kaznenog prostora.

Nakon točno pola sata igre Caimacov je morao napustiti igru zbog ozljede, a nekoliko minuta kasnije istaknuo se i Borna Buljan. Murić je ubacio u kazneni prostor, glavom je u padu pucao Šuto, skrenuo je loptu prema donjem kutu, ali Buljan fantastično reagira.

Bilo je to razdoblje igre u kojem su se prilike nizale na obje strane. Uzvratio je Hajduk velikim prilikama Sahitija i Pukštasa, a u posljednjim trenucima prvog dijela Buljan izvrsno brani i pokušaj Pllane glavom.

U drugom dijelu, već u petoj minuti zatresla se greda. Ubačena lopta iz kornera i prebačena na drugu stranu gdje je na metar-dva od gola Štrkalj koji puca glavom i pogađa gredu.

Niti 20 minuta kasnije ponovno lopta odsjeda na okviru gola. Nakon kornera Prpić je lagano dirao loptu i ona je odsjela na drugoj vratnici Hajdukovog gola.

Do kraja su pokušavali i jedni i drugi doći do pogotka, bilo je prilika, ali mreže se nisu tresle i Hajduk je zadržao prednost 1:0.